Rekordowa frekwencja budżetu obywatelskiego Krosna Odrzańskiego

Czytaj dalej
Fot. Krosno Odrzańskie Urząd Miasta
Łukasz Koleśnik

Rekordowa frekwencja budżetu obywatelskiego Krosna Odrzańskiego

Łukasz Koleśnik

Na inwestycje w budżecie obywatelskim w Krośnie Odrzańskim głosowało więcej ludzi, niż w jakichkolwiek wyborach. Ilu?

Trzecia edycja budżetu obywatelskiego bije poprzedni rekord. W głosowaniu na poszczególne inwestycje wzięło udział ponad 10 tysięcy mieszkańców gminy. W sumie uprawnionych do głosowania jest powyżej 14 tys. Czyli w sumie w budżet obywatelski zaangażowało się 70 proc. społeczeństwa. Więcej niż w jakichkolwiek wyborach.

Z takiego obrotu sprawy cieszą się urzędnicy. - Pokazuje to, że mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i wskazują, jakie inwestycje są najważniejsze na naszym terenie - stwierdza wiceburmistrz Grzegorz Garczyński. Jakie zadania wygrały? Jeszcze nie wiadomo. 3 marca ma odbyć się duża konferencja o nazwie „Gmina przyszłości”. Tam podane zostaną wyniki budżetu obywatelskiego 2016.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.