Regionalna lista płac województwa łódzkiego VI. Zarobki w straży pożarnej [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Kosmatka
Matylda Witkowska

Regionalna lista płac województwa łódzkiego VI. Zarobki w straży pożarnej [INFOGRAFIKA]

Matylda Witkowska

Dziś szósta część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Publikujemy wysokości wynagrodzeń w straży pożarnej - od pensji komendantów, przez strażaków, po uposażenie sekretarki.

W regionie łódzkim w Państwowej Straży Pożarnej pracuje ok. 2,3 tys. osób. Zarobki w tym sektorze są bardzo różne: od ponad 10 tys. zł brutto dla komendanta wojewódzkiego straży, po niewiele ponad 2 tys. zł brutto dla szeregowej sekretarki w komendzie powiatowej PSP poza Łodzią.

W stosunku do ubiegłego roku niższe są pensje kierownictwa. Nie było jednak obniżek. Ma to związek z nowymi osobami na tych stanowiskach, innym stażem pracy i innymi stopniami.

Ponad rok temu poprzedni komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Witkowski zarabiał 11 tys. zł brutto. Jego następca - st. bryg Jarosław Wlazłowski ma 10 tys. 483 zł. Podobnie jest w komendzie miejskiej w Łodzi. 9.9 tys. zł zarabiał rok temu jej komendant st. bryg. Andrzej Wyciszkiewicz. Teraz mł.bryg Grzegorz Wąsik ma jedynie 9.2 tys. zł.

Lepiej jest za to szeregowym strażakom. Dzięki tzw. ustawie modernizacyjnej od 1 stycznia strażacy i pracownicy cywilni otrzymali po około 250 zł podwyżki. Kolejne podwyżki zapowiedziano na 2019 r. Strażacy dostaną wtedy kolejne 309 zł, pracownicy cywilni 300 zł.

- Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy pierwsze zwiększenie systemu wynagrodzeń. Przez dłuższy czas nie mieliśmy podwyżek - mówi Bartosz Mickiewicz, sekretarz Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Regionalną listę płac drukować będziemy do 23 marca. Już jutro wysokości wynagrodzeń w strażach miejskich i gminnych, działających w województwie łódzkim.

Zobacz INFOGRAFIKĘ


Create bar charts
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.