Razem w obronie TK

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
(jm)[email protected]

Razem w obronie TK

(jm)[email protected]

- Poszanowanie istniejące- go ładu konstytucyjnego, w szczególności zasady trójpodziału władz, zasady legalizmu oraz niezależności Trybunału Konstytucyjnego stanowi obowiązek władz Polski - przekazał Adrian Stelmaszyk, Koordynator Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Partii Razem.

- Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec podejmowanych przez obecne władze działań i wzywamy do ich natychmiastowego zaprzestania. Partia Razem wzywa obecne władze, by swój szeroki, demokratyczny mandat otrzymany w wyborach, realizowały w granicach Konstytucji i wynikającej z niej zasady demokratycznego państwa prawa.

W sobotę członkowie partii Razem z okręgu toruńsko-włocławskiego, protestowali w obronie Trybunału Konstytucyjnego na ulicach Torunia.

W ramach swoich działań umieścili wydruk wyroku Trybunału Konstytucyjnego przed lokalną siedzibą PiS w Toruniu (ul. Piekary 35-39), a także odczytali Konstytucję RP. Na placu Rapackiego rozpoczęli także akcję informacyjną - rozdawali mieszkańcom ulotki na temat kryzysu związanego z Konstytucją. Akcja ulotkowa będzie kontynuowana pod toruńskim biurem PiS również dziś.

- Nie ma naszej zgody na łamanie Konstytucji w żadnym z jej aspektów. Domagamy się Polski demokratycznej, równej i sprawiedliwej, zgodnie z art. 2 Konstytucji RP - mówił Adrian Stelmaszyk z Partii Razem.

Autor: (jm)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.