Rafał Bochenek. Od mapy pogody do fotela marszałka?

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Grzegorz Skowron

Rafał Bochenek. Od mapy pogody do fotela marszałka?

Grzegorz Skowron

Cała Polska zobaczyła jego twarz w 2015 roku podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Potem został głosem rządu Beaty Szydło. Gdy ta przestała być premierem, odsunął się w cień. Ale za chwilę może decydować o najważniejszych sprawach dla Małopolski.

Rafał Bochenek jest najpoważniejszym kandydatem na marszałka województwa małopolskiego. 32-latek z Wieliczki może objąć stanowisko nieosiągalne dla wielu doświadczonych samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli rzeczywiście zostanie najważniejszą osobą w regionie, będzie to zawdzięczał Beacie Szydło, dzięki której w ogóle trafił na wielką scenę polityczną.

Występy to jego żywioł

Na scenie czuje się świetnie. Już jako nastolatek w TVP Kraków prowadził przez kilka miesięcy program dla młodzieży „Bzik kontrolowany”. Pierwszą imprezą, podczas której wystąpił jako konferansjer, były wielickie eliminacje do konkursu Miss Polonia 2006. Sprawdził się na tyle, że poprowadził wojewódzki etap konkursu. A potem była konferansjerka na licznych imprezach w Małopolsce, Wieliczce i jej okolicach.

W 2013 roku wziął udział w castingu na prezentera pogody w TVP Kraków. Przez dwa lata z ekranu telewizora mówił Małopolanom o frontach atmosferycznych, ciśnieniu i temperaturach.

Przełomowym momentem w jego karierze stało się poprowadzenie konwencji inaugurującej kampanię wyborczą PiS w Wieliczce przed wyborami samorządowymi w 2014 r. To tam wypatrzyła go wiceprzewodnicząca PiS Beata Szydło i zaproponowała poprowadzenie konwencji wojewódzkiej PiS w Krakowie, a także ogólnopolskiej w Warszawie. Po tej ostatniej gratulacje składał mu osobiście sam prezes Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej:

 • Jeśli zostanie marszałkiem województwa małopolskiego, nie będzie najmłodszym politykiem na tym stanowisku...
 • PiS musi mieć też marszałka, który zaakceptuje każdą decyzję centrali partyjnej.
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Grzegorz Skowron

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.