Julita Januszkiewicz

Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku: Przemytnicy są sprytni, ale celnicy nie gorsi

Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku: Przemytnicy są sprytni, ale celnicy nie gorsi
Julita Januszkiewicz

Kontrabanda, którą najczęściej zatrzymujemy na granicy to oczywiście papierosy - mówi Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

Izba Administracji Skarbowa w Białymstoku przekazała Muzeum Podlaskiemu osiemnastowieczne, rosyjskie monety oraz biżuterię sprzed tysięcy lat. Jak je pozyskaliście?

Przemyt 680 monet o nominale 5 kopiejek z wizerunkiem Katarzyny Wielkiej i Elżbiety Pietrowny, udaremnili w maju ubiegłego roku funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Połowcach. Numizmatyczny skarb ukryty był w nadkolach i podwójnej podłodze bagażnika samochodu osobowego kierowanego przez obywatela Białorusi. Natomiast przemyt 40 sztuk biżuterii pochodzącej z epoki brązu i żelaza, wykryty został w Bobrownikach. Archeologiczne artefakty owinięte były w woreczki foliowe i zatopione w zbiorniku paliwa volkswagena prowadzonego przez 62-letnią Białorusinkę.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.