Przyszły rok w gminie Osielsko pełen drogowych inwestycji

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wisniewski
KAD

Przyszły rok w gminie Osielsko pełen drogowych inwestycji

KAD

Urzędnicy chcą przeznaczyć 9,5 mln zł na budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Taką kwotę zakłada projekt budżetu.

Wszystko okaże się 22 grudnia. Na ten dzień bowiem zaplanowano sesję budżetową. W projekcie zarezerwowano na inwestycje drogowe 9,5 mln zł.

- Największym zadaniem zaplanowanym w roku 2016 jest budowa ul. Krakowskiej w Niwach i Jarużynie - mówi Adam Biegański z referatu inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Gminy w Osielsku. - Prace obejmują wykonanie jezdni wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem i oświetleniem na odcinku 1,46 kilometra.

Inwestycja będzie kosztować 3,5 mln zł, jednak połowę tej kwoty stanowić ma dofinansowanie z budżetu państwa.

- Wojewoda Ewa Mes przedwczoraj zatwierdziła wstępną listę rankingową i nasze zadanie jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o drogi gminne - opowiada Biegański.

W Maksymilianowie mają powstać m.in. ul. Ustronie, i Azaliowa, w Jarużynie Sołecka, w Niemczu Narciarzy, Rejmonta Żurawionowa i Czarnoleska, a Borsucza, Gronostajowa, Jaskółcza, Tuberozy, Czeremchy, Rokietnika, Wiązowa i Boczna w Osielsku. Między Klonową, a Bydgoską w Żołędowie według projektu ma pojawić się parking, chodnik i jezdnia z oświetleniem.

W tym roku gmina wydała na inwestycje drogowe 11 mln zł. - Tak duża kwota wynika z przeniesienia finansowania pierwszego etapu Jana Pawła II z roku 2014 na rok bieżący oraz wprowadzenia do budżetu ulicy Bałtyckiej - dodaje Biegański.

W przyszłym roku pojawią się też projekty ponad dwudziestu kolejnych ulic.

KAD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.