Przyszły rok w gminie Osielsko pełen drogowych inwestycji

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wisniewski
KAD

Przyszły rok w gminie Osielsko pełen drogowych inwestycji

KAD

Urzędnicy chcą przeznaczyć 9,5 mln zł na budowę dróg, chodników i ścieżek rowerowych. Taką kwotę zakłada projekt budżetu.

Wszystko okaże się 22 grudnia. Na ten dzień bowiem zaplanowano sesję budżetową. W projekcie zarezerwowano na inwestycje drogowe 9,5 mln zł.

- Największym zadaniem zaplanowanym w roku 2016 jest budowa ul. Krakowskiej w Niwach i Jarużynie - mówi Adam Biegański z referatu inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Gminy w Osielsku. - Prace obejmują wykonanie jezdni wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem i oświetleniem na odcinku 1,46 kilometra.

Inwestycja będzie kosztować 3,5 mln zł, jednak połowę tej kwoty stanowić ma dofinansowanie z budżetu państwa.

- Wojewoda Ewa Mes przedwczoraj zatwierdziła wstępną listę rankingową i nasze zadanie jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o drogi gminne - opowiada Biegański.

W Maksymilianowie mają powstać m.in. ul. Ustronie, i Azaliowa, w Jarużynie Sołecka, w Niemczu Narciarzy, Rejmonta Żurawionowa i Czarnoleska, a Borsucza, Gronostajowa, Jaskółcza, Tuberozy, Czeremchy, Rokietnika, Wiązowa i Boczna w Osielsku. Między Klonową, a Bydgoską w Żołędowie według projektu ma pojawić się parking, chodnik i jezdnia z oświetleniem.

W tym roku gmina wydała na inwestycje drogowe 11 mln zł. - Tak duża kwota wynika z przeniesienia finansowania pierwszego etapu Jana Pawła II z roku 2014 na rok bieżący oraz wprowadzenia do budżetu ulicy Bałtyckiej - dodaje Biegański.

W przyszłym roku pojawią się też projekty ponad dwudziestu kolejnych ulic.

KAD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.