Przystanie na Odrze będą gotowe do lipca?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jakub Nowak

Przystanie na Odrze będą gotowe do lipca?

Jakub Nowak

6 maja powinien rozstrzygnąć się przetarg związany z budową nowych przystani na lubuskim odcinku Odry. Gotowe mają być do lipca br.

- Rozpoczynamy drugie, i mam nadzieję że ostatnie, podejście - mówi wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Przypomnijmy: po ogłoszeniu upadłości przez poprzedniego wykonawcę, który miał wybudować przystanie na lubuskim odcinku rzeki, pod nadzorem inżyniera kontraktu wykonano inwentaryzację przeprowadzonych w ubiegłym roku prac. Wszystko zostało następnie przekazane do syndyka. W sumie wycena wykonanych do tej pory robót wyniosła 1,1 mln zł. - Mówiąc o zaawansowaniu całości, można powiedzieć, że zrealizowano ok. 30 proc. inwestycji - tłumaczył nam już wcześniej wiceprezydent. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po wyłonieniu wykonawcy prace powinny zakończyć się w ciągu trzech, czterech miesięcy.

Co będzie jednak w przypadku, gdy w tym roku stan wody również będzie dramatycznie niski? - Według informacji, które otrzymaliśmy, okazuje się, że będzie to możliwe niezależnie od poziomu Odry - odpowiada włodarz. - Prace będzie można wykonywać nawet z poziomu lądu - dodaje. Warto tu zaznaczyć, że każda z przystani ma osobne pozwolenie na budowę, dzięki czemu odbiór będzie mógł następować etapami. A to z kolei daje szanse, że jeszcze w tym sezonie z części przystani będą mogły korzystać dwa nasze statki.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.