Mariusz Parkitny

Przybywa podejrzanych za Senegal

W aferze polickiej zarzuty usłyszało już piętnaście osób. Niektórym grozi nawet  10 lat więzienia Fot. Andrzej Szkocki
W aferze polickiej zarzuty usłyszało już piętnaście osób. Niektórym grozi nawet 10 lat więzienia
Mariusz Parkitny

Kolejnych pięć osób usłyszało zarzuty wyciągania milionów złotych Zakładów Chemicznych Police. Jedna osoba trafiła do aresztu. To zaskoczenie, bo podczas pierwszych zatrzymań byłego zarządu spółki sąd uznał, że dowody są za słabe na jakiekolwiek stosowanie środków zapobiegawczych.

Od tamtej pory minął prawie rok i wygląda na to, że prokurator przez ten czas nie próżnował. Najnowsze zatrzymania miały miejsce w drugiej połowie maja 2018 r. Są związane z tzw. wątkiem senegalskim afery polickiej. Zarzuty usłyszeli prawnicy z renomowanej kancelarii z Warszawy oraz doradca podatkowy i prezes spółki współpracującej przed laty z ZCH Police. Jedna osoba, adwokat, trafiła do aresztu. Pozostali nie mogą opuszczać kraju, nie mogą świadczyć usług prawnych i podatkowych, wpłacili poręczenie majątkowe. Aby wyjaśnić wątek senegalski, musimy się cofnąć o cztery lata.

Nieopłacalna inwestycja?

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.