Przeprawa promowa w Milsku stanie się przeszłością

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Przeprawa promowa w Milsku stanie się przeszłością

Czesław Wachnik

Przeprawy promowe w Milsku niebawem mogą stać się przeszłością, bo do 2021 roku ma tutaj powstać most, który znacznie ułatwi przejazd i skróci czas podróży. A koszt? Bagatela! 110 mln zł.

Jerzy Gnatowski bardzo często jeździ nad jezioro Sławskie. Przed laty zbudował tam niewielką daczę. - Dla mnie i setek zielonogórzan informacja o budowie mostu przez Odrę to bardzo dobra wiadomość. Na razie jadę przez Nową Sól, a więc nadrabiam kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego po zbudowaniu mostu w Milsku czas jazdy skróci się pewnie o godzinę - tłumaczy pan Jerzy.

- Most wraz z drogą dojazdową o długości ponad 9 km ma być gotowy w 2021 roku, a może nawet wcześniej. To wszystko będzie zależało od wykonawcy, który wygra ogłoszony przetarg - zadeklarowała na ostatniej konferencji prasowej marszałek Elżbieta Polak.

I zapowiedziała: - Most skróci o 50 km dojazd do Wschowy i Sławy. Połączymy w ten sposób region, który potrzebuje integracji. To inwestycja ważna zarówno dla mieszkańców jak i turystów, bo obecnie funkcjonująca przeprawa promowa powoduje olbrzymie utrudnienia.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.