Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka Fot. Piotr Krzyzanowski
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek

W gminie Borki w Lubelskiem prowadzone są konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazw ulic, które obecnie propagują komunizm. Na cenzurowanym znalazły się ulice II Armii Wojska Polskiego i 22 Lipca. Jak wiadomo, II Armia Wojska Polskiego kojarzy się z wszystkim, co najgorsze w historii Polski, gdyż jej żołnierze ramię w ramię z bezbożną Armią Czerwoną walczyli z chrześcijańskim Wehrmachtem, który bronił demokratycznej III Rzeszy i jej wodza, wybitnego humanistę Adolfa Hitlera. Mieszkańcy proponują, by w nowej Polsce, komunistyczne nazwy ulic zamienić na Dobrej Zmiany i 500+.

Z życia elit. Z zawodu został wydalony sędzia z Żyrardowa za to, że na stacji benzynowej przygarnął 50-złotowy banknot, gdy kobieta, która go położyła, odwróciła się od kasy. Żeby nie było, że tylko sędziowie miewają lepkie łapki, przypomnę, że w czerwcu 2014 polski generał w hotelowym barze w Słubicach zwędził Niemcowi portfel z zawartością 10 euro. Zapewne w ramach reparacji wojennych. Niech Merkel sobie nie myśli, że im darujemy.

Sobota

Lech Wałęsa nagle położył się w szpitalu. Jak niektórzy twierdzą, uciekł w chorobę, by nie uczestniczyć w poniedziałkowej kontrmanifestacji smoleńskiej.

Niedziela

Filipiny w żałobie. Ogród zoologiczny w Manili poniósł ogromną stratę. Do lepszego świata odeszła 65-letnia Bertha, najstarszy w świecie hipopotam. Do zoo trafiła w lipcu 1959 roku. Miała wtedy 7 lat i od razu stała się ulubienicą publiczności. Bertha była wdową, przed kilku laty wyzionął ducha jej partner Bert. Kierownictwo ogrodu zapowiada, że Bertha nie całkiem odejdzie. Na wybieg wróci jej szkielet. Zwykle hipopotamy żyją 40-50 lat.

Poniedziałek

Przy ogrodzeniu Konsulatu Generalnego RP w Łucku nieznani sprawcy odpalili petardę. W marcu ten sam konsulat ktoś ostrzelał z granatnika. Zapewne i tym razem jak zwykle nikogo nie uda się złapać, ale i tak okaże się, że wszystkie tropy wiodą do Moskwy.

Wtorek

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotr Pogonowski w półtora roku awansował od stopnia kaprala na pułkownika, co oznacza awans aż o 17 stopni - podał TVN24. Tym samym ustanowił rekord Polski, a może świata, w konkurencji błyskawicznych awansów. Na drugim miejscu uplasował się komendant Straży Granicznej Marek Łapiński, który potrzebował półtora roku, by od kapitana dojść do generała. Czekamy na kolejne rekordy. Może teraz ktoś błyskawicznie awansuje na marszałka lub nawet na generalissimusa?

Środa

Na ratowaniu pogrążonej w kryzysie Grecji przez 10 lat Niemcy zarobiły 1,34 miliarda euro, co dowodzi, że warto pomagać innym w potrzebie.

Uchodźca z Iranu zdewastował kościół na warszawskim Mokotowie. Zapewne uczynił to w głębokim stresie, gdyż bardzo chciał się integrować, ale w „Gazecie Wyborczej” przeczytał, że w tramwaju numer 9 w Łodzi kontroler biletów miał na sobie koszulkę z napisem: „Stop islamizacji Polski”. I to go bardzo poruszyło! Bo przecież papież Franciszek naucza wiernych, że „migranci to nasi bracia i siostry”.

Czwartek

Hiszpania. Pampeluna. Podczas czwartkowej gonitwy z bykami tylko dwie osoby zostały ranne. Obie przeżyły, gdyż byki okazały się mało skuteczne.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.