Joanna Krężelewska

Przedsiębiorcy, rolnicy, sportowcy, ratownik, czyli kto dostał mandat do rządzenia na 5 lat

Na ostatniej sesji burmistrz Berlicki i przewodniczący Rady Miejskiej VII kadencji Janusz Machała podziękowali radnym - m.in. Halinie Gnacińskiej, która Fot. Fot. Waldemar Kosowski / UM. Sianów Na ostatniej sesji burmistrz Berlicki i przewodniczący Rady Miejskiej VII kadencji Janusz Machała podziękowali radnym - m.in. Halinie Gnacińskiej, która w radzie zasiada od 2002 roku.
Joanna Krężelewska

Dla rekordzistki pod względem stażu w Radzie Miejskiej w Sianowie to piąta kadencja. Debiutantów będzie z kolei sześcioro. Zdecydowaną większość w sianowskiej Radzie Miejskiej mają członkowie komitetu burmistrza Berlickiego - dokładnie 13 na 15 radnych.

Na Macieja Berlickiego głosowało ponad 80 proc. mieszkańców miasta i gminy Sianów. Jego komitet ma też większość w Radzie Miejskiej. Kogo wybrali mieszkańcy?

Od 2002 roku radną jest - i będzie przez najbliższych 5 lat - Halina Gnacińska, od 28 lat sołtys Skwierzynki, która do tej pory w radzie zajmowała się sprawami rolnictwa. W Skwierzynce mieszka od urodzenia. W tym roku przeszła na emeryturę rolniczą.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.