Mariusz Parkitny

Prokuratura zbada jak to było z nadzorem nad melioracją

Poseł Krzysztof Zaremba (PiS) ogłasza właśnie, że zawiadomił prokuraturę o swoich podejrzeniach dotyczących braku nadzoru władz województwa nad zarządem Poseł Krzysztof Zaremba (PiS) ogłasza właśnie, że zawiadomił prokuraturę o swoich podejrzeniach dotyczących braku nadzoru władz województwa nad zarządem melioracji
Mariusz Parkitny

Poseł Krzysztof Zaremba tryumfuje. Na niespełna rok przed wyborami będzie śledztwo w sprawie najważniejszych polityków PO-PSL.

Tłumaczyć się będą musieli marszałek i wicemarszałek województwa oraz członkowie zarządu. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie braku nadzoru nad działaniami Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. To w tej jednostce zaczęła się afera melioracyjna, czyli organizowanie przetargów dla tych, którzy mieli je wygrać. Zarząd melioracji podlega władzom województwa, czyli marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi (PO) oraz Jarosławowi Rzepie (PSL). Kontrole przeprowadzone przez urząd marszałkowski nie wykazały nieprawidłowości w pracach melioracji.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.