Prokurator chce więzienia dla znanego lekarza

Czytaj dalej
Fot. Fot. andrzej Szkocki
Mariusz Parkitny

Prokurator chce więzienia dla znanego lekarza

Mariusz Parkitny

Dr Andrzej K. to jeden z najlepszych specjalistów od leczenia oparzeń i chirurgii plastycznej. Według sądu, dekadę temu spowodował, że fundusz zdrowia wypłacał placówce w Gryficach więcej pieniędzy niż faktycznie kosztowało leczenie pacjentów. Prokuratura chce ostrzejszego wyroku i kary więzienia bez zawieszenia.

W grudniu 2017 r. sąd skazał lekarza na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i 30 tysięcy złotych grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. Odwołał się od niego i oskarżony, i prokuratura, która uważa, że lekarz powinien trafić do więzienia.

- Wnioskujemy o karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia bez warunkowego zawieszenia kary na okres próby. Chcemy też wyższej grzywny - mówi prokurator Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Nie zgadzam się z zarzutami, nie przyznaję się do winy - mówił od początku sprawy dr Andrzej K.

 

Czytaj dalej:

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.