Premier zmienił, prezydent wygrał, czyli rekonstrukcja rządu. Opinie posłów z regionu

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
rb,tw

Premier zmienił, prezydent wygrał, czyli rekonstrukcja rządu. Opinie posłów z regionu

rb,tw

Serial pod tytułem „Rekonstrukcja rządu” zakończył się wczoraj i oczekiwanymi, i zaskakującymi roszadami. Gorącą dyskusję wywołały nie tylko nominacje, ale też sposób, w jaki je przeprowadzono.

Pożegnanie odchodzących ministrów w Pałacu Prezydenckim odbyło się bez udziału mediów, po cichu, na godzinę przed ogłoszeniem składu nowego rządu. Kolejnym zaskoczeniem była nieobecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego na uroczystości jego zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zgodnie z przewidywaniami odwołany został minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który nie opanował rozlewającego się protestu lekarzy rezydentów. Zastąpił go Łukasz Szumowski. Nie było zaskoczeniem odejście Jana Szyszki, który zasłynął wojną z kornikiem drukarzem. Ministerstwo Środowiska przejął Henryk Kowalczyk.

Sensacją dnia była jednak zmiana na stanowisku ministra obrony narodowej. Odszedł Antoni Macierewicz, co uznano za sukces prezydenta Dudy. Spór między panami od miesięcy się zaostrzał. Dymisję Antoniego Macierewicza źle przyjęli jego zwolennicy w elektoracie PiS. W ministerstwie zastąpił go Mariusz Błaszczak, dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji. To stanowisko przejął z kolei wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

W dalszej części artykułu między innymi szerokie opinie posłów z regionu na temat zmian w rządzie

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
rb,tw

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.