Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu w województwie

Czytaj dalej
Marzena Sutryk

Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu w województwie

Marzena Sutryk

Wyniki naszego sondażu pokazały zdecydowaną przewagę PiS nad pozostałymi. PO na drugim miejscu.

Jak już podaliśmy, Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej „Dobra Opinia” przeprowadził razem z 18 gazetami regionalnymi Grupy Polska Press (w każdym województwie przepytano po 500 osób) sondaż. Wynika z niego, że PiS nieco zyskał w stosunku do badania z października 2016 roku (33,9 proc.) i nadal cieszy się największym poparciem (34,3 proc.). Drugie miejsce zachowuje PO (26,2 proc.), która przez rok zyskała ponad 5 proc. poparcia. Za to bardzo mocno spadało poparcie dla .Nowoczesnej.

Wyniki badań w naszym województwie (patrz obok) także pokazują przewagę PiS nad PO, ale obie partie mają jednocześnie w naszym regionie mniejsze poparcie niż to uzyskane w skali kraju. Większe poparcie (w porównaniu do krajowego) mają natomiast pozostali: Kukiz’15 (w kraju 4. pozycja), Nowoczesna, SLD, PSL i Partia Razem. Wśród kandydatów na prezydenta RP prowadzi Andrzej Duda - Donald Tusk zajął 3. pozycję, za Robertem Biedroniem.

- Jestem bardzo zadowolony z tych wyników, bo one pokazują, że Polacy są zadowoleni z rządów PiS - komentuje Paweł Szefernaker, poseł i szef PiS w regionie, minister w gabinecie premier Beaty Szydło. - Obserwujemy sondaże, wyciągamy z nich wnioski i dalej ro-bimy swoje. Pamiętajmy, że prawdziwy sondaż odbywa się podczas wyborów, gdy Polacy idą do urn. Jak już zapowiedzieliśmy z posłanką Małgorzatą Golińską, czekają nas teraz spotkania z mieszkańcami poszczególnych gmin w regionie. Chcemy pojechać do każdej, by tam rozmawiać z ludźmi, jak oceniają realizację naszego programu.

- Sondaż w skali kraju pokazuje, że Platforma Obywatelska odzyskuje sukcesywnie swoją pozycję. Do wielu wyborców dociera, że PiS szkodzi Polsce na arenie międzynarodowej, że polityka partii jest niszczycielska i destrukcyjna - mówi Stanisław Gawłowski, poseł i szef PO w regionie, sekretarz generalny partii. - Jeżeli chodzi o nasz region, to dla mnie te liczby są zaskakujące. W tym ujęciu musiał się zdarzyć jakiś błąd. To niemożliwe, by PiS miał u nas tak duże poparcie. Mam na to twarde dane. Z kolei jeżeli chodzi o poparcie dla Platformy, znam inne wyniki badań opinii publicznej i w ujęciu regionalnym Platforma ma około 30 procent poparcia. I to w różnych sondażach. Dlatego spokojnie, bez emocji. W rzeczywistości w regionie Platforma, a także Donald Tusk, ma większe poparcie.

Marzena Sutryk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.