Poznań rusza z nowymi projektami dla kultury. Mają zostać zrealizowane do 2023 roku

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Sebastian Gabryel

Poznań rusza z nowymi projektami dla kultury. Mają zostać zrealizowane do 2023 roku

Sebastian Gabryel

Nowa siedziba Teatru Muzycznego, tańsze bilety do teatrów, utworzenie Społecznego Miejsca Kultury „Olimpia”, a nawet „Próbownia” dla poznańskich zespołów – to najważniejsze przedsięwzięcia związane z sektorem kultury, którymi Poznań zamierza zająć się w najbliższych latach.

– Wierzę, że to kultura nadaje sens rozwojowi miasta, a uczestnicząc w niej, kształtujemy życie społeczne. Kultura jest także dobrem wspólnym i nie może być zawłaszczana przez żadną ideologię. Chcę, żeby udział w kulturze był po prostu codziennością, a mieszkańcy Poznania mieli do niej jak najlepszy dostęp

– zadeklarował Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania, w oświadczeniu na temat najnowszych projektów kulturalnych, które będzie realizować miasto.

Do 2023 roku ma powstać nowa siedziba Teatru Muzycznego. Na zdjęciu - próba spektaklu „Footloose”
Adrian Wykrota Teatr Muzyczny w Poznaniu ma stanąć w nowym miejscu

Teatr Muzyczny stanie w nowym miejscu

Najważniejszym z nich jest budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego, obecnie znajdującego się przy ul. Niezłomnych. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt nowego budynku, który w domyśle ma stanąć przy ul. Skośnej, pomiędzy pobliską Akademią Muzyczną a torami kolejowymi.

Jak opisuje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, jednym z atutów nowego Teatru Muzycznego ma być jego dogodna lokalizacja. W jego otoczeniu znajdowałoby się wiele instytucji kultury, takich jak CK Zamek, Filharmonia, Aula Uniwersytecka czy Teatr Wielki.

Jakie propozycje kulturalne dla mieszkańców przygotowało miasto? Przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sebastian Gabryel

Szef działu kultury w dzienniku "Głos Wielkopolski" oraz wydawca internetowy serwisu poznan.naszemiasto.pl. Zajmuję się każdym aspektem (nie tylko) poznańskiej kultury – i to nie tylko tej przez "ą ę". Piszę o tym, co ciekawego w niej piszczy, choć nie ukrywam, że osobiście najbliżej mi do wydarzeń, w których setlista ma znaczenie. Przygotowuję dla Was nie tylko gorące newsy z (wielko)polskiego świata muzyki, filmu, literatury, teatru czy gier, ale rozmawiam też z artystami i przygotowuję zestawienia najciekawszych kulturalnych zjawisk. Maczam też palce w poznan.naszemiasto.pl. Prywatnie? Minimal, IDM, ambient, trap metal i ciężkie rzeczy z przedrostkiem "post-" – tam jestem. Niepoprawny eklektyk muzyczny, binge-watcher i gorliwy prenumerator czasopisma Spotify. Dumny posiadacz maltańczyka i rogatej żaby. Profesjonalizujący się amator miksów, masterów i wszelkiej produkcji szeroko pojętej muzyki elektronicznej w tempie 125 BPM.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.