Pożar w Katowicach Zawodziu [WIDEO + NOWE ZDJĘCIA] Bohater budził sąsiadów. Jedna ofiara śmiertelna

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek/Dziennik Zachodni
LOTA

Pożar w Katowicach Zawodziu [WIDEO + NOWE ZDJĘCIA] Bohater budził sąsiadów. Jedna ofiara śmiertelna

LOTA

Pożar w Katowicach Zawodziu: We wtorek nad ranem wybuchł pożar w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Karola w katowickim Zawodziu. Poszkodowane zostały trzy kobiety, jedna z nich mimo reanimacji zmarła. POŻAR KATOWICE ZAWODZIE ZDJĘCIA

AKTUALIZACJA 11.25
Część lokatorów z kamienicy przy ulicy Karola, w której wybuchł pożar, przebywa w hotelu Katowice, w pokojach tzw. kryzysowych zabezpieczonych przez katowicki magistrat.

Część być może zostanie tu na dłużej. Budynek bowiem sprawdzili już inspektorzy nadzoru budowlanego. - Część kamienicy została wyłączona z użytkowania, pozostała część jest zdatna do zamieszkania - mówił Janusz Jaworowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Wyłączono z użytkowania trzy mieszkania, to w którym wybuchł pożar i dwa pod nim, które zostały zalane wodą. Decyzję, o remoncie kamienicy ma podjąć w najbliższym czasie jej zarządca, czyli katowicki KZGM.

AKTUALIZACJA 9.30
Mieszkańcy 3-kondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Karola czekają na zakończenie akcji dogaszania pożaru. Nie wiadomo, czy wrócą dziś do swoich mieszkań, stan budynku musi ocenić inspektor nadzoru budowlanego.

- Czekamy, nic nie wiemy, czy hotel, czy mieszkania zastępcze, widzi pani jak stoimy: w kapciach i skarpetkach - opowiadał pan Leszek, lokator pierwszego piętra. Jak dodawał strażacy wyciągnęli mieszkańców z łożek nad ranem.

Przy ulicy Karola nadal pracują strażacy, aktualnie rozbierają fragment dachu kamienicy, bo pod poszyciem nadal może tlić się ogień. Jak mówił Andrzej Płócinniczak na pewno nie nadają się do użytkowania mieszkanie, w którym pożar wybuchł i mieszkanie pod nim. - Jedno jest całkowicie wypalone, podejrzewamy że ogień musiał się pojawić już w nocy, drugie jest zalane, uszkodzone zostały też drewniane stropy - wyjaśnia rzecznik strażaków.

Pożar w Katowicach Zawodziu

Około 6. rano we wtorek pożar wybuchł w mieszkaniu na ostatnim piętrze trzykondygnacyjnej kamienicy przy ulicy Karola w Katowicach.

Na miejscu pracowało sześć zastępów strażaków. Ewakuowano 20 osób.

- Poszkodowane zostały trzy kobiety, dwie zostały przewiezione do szpitala, jedna zmarła mimo reanimacji – wyjaśnia Andrzej Płóciniczak, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Katowicach.

Żadna z kobiet nie mieszkała w mieszkaniu, w którym pożar wybuchł.

- Wszystkie były lokatorkami sąsiednich mieszkań, poszkodowane zostały w wyniku zadymienia. W mieszkaniu, w którym ogień się pojawił nie było nikogo – mówi Płóciniczak.

Jak doszło do pożaru w Katowicach na Zawodziu? na razie oprzyczyny nie sa określone.

Strażacy nadal pracują przy ulicy Karola.

- Sytuacja jest opanowana, ale wciąż przeszukujemy budynek – dodaje rzecznik.


*Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
*Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
*Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

LOTA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.