Poseł Stanisław Gawłowski w sprawie wykluczenia komunikacyjnego regionu

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Poseł Stanisław Gawłowski w sprawie wykluczenia komunikacyjnego regionu

Marzena Sutryk

- PiS karze mieszkańców Pomorza Środkowego za to, że w wyborach nie głosowali na tę partię - uważa poseł i szef PO w regionie Stanisław Gawłowski.

Poseł Stanisław Gawłowski w Koszalinie zorganizował konferencję, na której prezentował aktualne mapy inwestycji drogowych w Polsce.

- Oto mapa, która pokazuje wykluczenie komunikacyjne Pomorza Środkowego - na tej podstawie planowaliśmy z poprzednim rządem inwestycje w regionie, budowę odcinków S6 i S11 - mówi Stanisław Gawłowski.

- Widać wyraźnie, że nasz region potrzebuje tych dróg, by mieć tym samym dostęp do innych rejonów Polski, m. in. poprzez budowaną S7. Dzięki tej drodze S7 i S6, która miała według naszych planów dobiegać aż do Trójmiasta, w ponad trzy godziny byłby możliwy dojazd drogami ekspresowymi z Koszalina do Warszawy.

A tymczasem, jak widać na kolejnej mapie, PiS postanowił przede wszystkim zainwestwoać tam, gdzie ma swoich wyborców - w południowo-wschodniej Polsce. Mimo że, jak widać na mapie, to nie są regiony wykluczone komunikacyjnie. Zgadzam się, tam również trzeba budować drogi, ale one nie są priorytetem na liście z uwagi na istniejącą już w tej części Polski infrastrukturę drogową.

Polityk po raz kolejny mówił też o budowie odcinka S11 na trasie Koszalin - Bobolice.

- PiS chwali się, że zaplanował prace przygotowawcze do realizacji tej inwestycji. A ja przypomnę, że te prace zostały już dawno przeprowadzone. Jest już gotowe wszystko, by ogłosić przetarg w trybie „projektuj” albo „projektuj i wybuduj”.

Do tematu oczywiście wrócimy - będziemy pytać przedstawicieli PiS, jak wygląda sprawa budowy S6 i S11.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.