Poseł Stanisław Gawłowski podejrzany o korupcję i plagiat trafił do aresztu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Mariusz Parkitny

Poseł Stanisław Gawłowski podejrzany o korupcję i plagiat trafił do aresztu

Mariusz Parkitny

W poniedziałek przed godziną 7 agencji CBA doprowadzili posła Stanisława Gawłowskiego do szczecińskiego aresztu przy ulicy Kaszubskiej. Ma w nim zostać przez trzy miesiące.

Uzasadnienie niedzielnej decyzji sądu o aresztowaniu poznaliśmy dopiero w poniedziałek rano. Zdaniem sądu poseł nie może zostać na wolności, bo mógłby wpływać na świadków, skoro śledztwo nie jest jeszcze zakończone.

- W ocenie sądu zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych posłowi przestępstw. Istnieje obawa, iż podejrzany w celu uniknięcia grożącej mu surowej kary pozbawienia wolności, mógł podjąć działania destabilizujące toczące się postępowanie karne poprzez bezprawne wpływanie na jego przebieg - wyjaśniał sędzia Michał Tomala z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.