Ewa Abramczyk-Boguszewska

Poseł PiS uderza w nauczycieli. Chodzi o Żołnierzy Wyklętych

Do refleksji na temat zaangażowania nauczycieli w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych posła Ardanowskiego skłoniła uroczystość w SP w Czernikowie, poświęcona Fot. Facebook/J.K. Ardanowski Do refleksji na temat zaangażowania nauczycieli w upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych posła Ardanowskiego skłoniła uroczystość w SP w Czernikowie, poświęcona tej tematyce
Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Część nauczycieli nie chce angażować się w działalność upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych - twierdzi poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski.

„Na rzecz wychowania patriotycznego powinniśmy angażować się wszyscy. (...)Niestety, część nauczycieli, czy to z powodu niechęci do „Pisiorów” zachęcających do promocji patriotyzmu, czy z dziwnej postawy niechęci do Polaków, swoich współplemieńców, i realizowania „pedagogiki wstydu”, czy z powodów historii własnej rodziny, gdzie może wcześniej byli „utrwalacze władzy ludowej”, czy z innych powodów osobistych, nie chce angażować się w taką działalność, jak upamiętnianie bohaterów, jakimi byli Żołnierze Niezłomni” - napisał na Facebooku poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Do takiej refleksji skłoniły go uroczystości w SP w Czernikowie upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, na które został zaproszony.

Co miał na myśli poseł PiS, Jan Krzysztof Ardanowski? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.