Poseł Gawłowski zrzekł się immunitetu, ale Prokuratura jest przekonująca

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki /Polska Press
Mariusz Parkitny

Poseł Gawłowski zrzekł się immunitetu, ale Prokuratura jest przekonująca

Mariusz Parkitny

Sprytnym zabiegiem poseł Stanisław Gawłowski zapewnił sobie jeszcze kilka tygodni względnego spokoju. Ale prokuratura nie odpuści mu postawienia nowych zarzutów. Wiemy już jak przekonywała posłów, że powinni zgodzić się na uchylenie immunitetu.

Tydzień temu Sejm miał zdecydować nad uchyleniem posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu immunitetu. To niezbędne, aby można było postawić mu kolejne zarzuty korupcyjne. Na dwie godziny przed głosowaniem, polityk Platformy Obywatelskiej sam zrzekł się immunitetu. To zablokowało na kilka tygodni całą procedurę. Głosowanie trzeba było odwołać, a komisja regulaminowa sejmu musi się zebrać ponownie, aby ustalić, czy Gawłowski zrzekł się immunitetu zgodnie z prawem.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.