Marek Jaszczyński

Pomysł na ukrócenie niszczenia dróg

Ten znak zakazu przed mostem w Sławoszewie  nie wystarcza, by zniechęcić  kierowców przeładowanych ciężarówek do  przejazdu.  Ciężarówkami zajmą się Fot. Marek Rudnicki Ten znak zakazu przed mostem w Sławoszewie nie wystarcza, by zniechęcić kierowców przeładowanych ciężarówek do przejazdu. Ciężarówkami zajmą się służby
Marek Jaszczyński

Działania powiatu i służb mają wyeliminować ciężkie pojazdy, które niszczą nawierzchnię. Mają też pojawić się tablice z ostrzeżeniami.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego i policja będą prowadzić kontrole, żeby wyeliminować przeciążone pojazdy z dróg powiatu.

Ciężarówki niszczą drogi powiatowe w Dobrej i Kołbaskowie, bo chcą w ten sposób ominąć bramki tonażowe, które postawił Szczecin, żeby chronić swoje drogi. Najbardziej zagrożony jest niewielki most w Sławoszewie (gmina Dobra), który ma nośność zaledwie 10 ton.

Niewiele pomaga znak zakazu postawiony przed przeprawą. Okazuje się, że kierowcy, którzy zjadą z drogi krajowej narzekają na to, że wcześniej nie ma informacji o tym jaką nośność ma przeprawa. A przed samym mostem trudno zawrócić.

- Dlatego myślimy o postawieniu tablic informacyjnych już przy zjazdach z dróg krajowych. Konieczne są porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - powiedział w rozmowie z „Głosem” Andrzej Bednarek, starosta policki. - Pozostaje nam prewencja, jedyne, co możemy zrobić.

Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.