Marek Jaszczyński

Pomysł na ukrócenie niszczenia dróg

Ten znak zakazu przed mostem w Sławoszewie  nie wystarcza, by zniechęcić  kierowców przeładowanych ciężarówek do  przejazdu.  Ciężarówkami zajmą się Fot. Marek Rudnicki Ten znak zakazu przed mostem w Sławoszewie nie wystarcza, by zniechęcić kierowców przeładowanych ciężarówek do przejazdu. Ciężarówkami zajmą się służby
Marek Jaszczyński

Działania powiatu i służb mają wyeliminować ciężkie pojazdy, które niszczą nawierzchnię. Mają też pojawić się tablice z ostrzeżeniami.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego i policja będą prowadzić kontrole, żeby wyeliminować przeciążone pojazdy z dróg powiatu.

Ciężarówki niszczą drogi powiatowe w Dobrej i Kołbaskowie, bo chcą w ten sposób ominąć bramki tonażowe, które postawił Szczecin, żeby chronić swoje drogi. Najbardziej zagrożony jest niewielki most w Sławoszewie (gmina Dobra), który ma nośność zaledwie 10 ton.

Niewiele pomaga znak zakazu postawiony przed przeprawą. Okazuje się, że kierowcy, którzy zjadą z drogi krajowej narzekają na to, że wcześniej nie ma informacji o tym jaką nośność ma przeprawa. A przed samym mostem trudno zawrócić.

- Dlatego myślimy o postawieniu tablic informacyjnych już przy zjazdach z dróg krajowych. Konieczne są porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - powiedział w rozmowie z „Głosem” Andrzej Bednarek, starosta policki. - Pozostaje nam prewencja, jedyne, co możemy zrobić.

Marek Jaszczyński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.