Mariusz Parkitny

Pomyłka in vitro w Policach. Lekarz uniewinniony. Rzecznik składa odwołanie

Pomyłka in vitro w Policach. Lekarz uniewinniony. Rzecznik składa odwołanie
Mariusz Parkitny

Trzy lata temu w Laboratorium Wspomaganego Rozrodu w Policach doszło do pomyłki podczas zabiegu sztucznego zapłodnienia. Na świat przyszła dziewczynka, która nie jest biologicznym dzieckiem kobiety, która ją urodziła.

Sąd: dr Tomasz Bączkowski nie odpowiada za brak nadzoru nad laboratorium

Adwokat: każdy, kto widział dokumenty wie, że mój klient nie ma z tym błędem nic wspólnego

Prawdopodobnie nasienie męża kobiety połączono z komórką innej kobiety, która też starała się o dziecko metodą in vitro. Nie udało się ustalić kto popełnił pomyłkę i jak do niej doszło. Przed sądem lekarskim stanął znany ginekolog-embriolog, dr Tomasz Bączkowski, jeden z najlepszych w Polsce ekspertów od zapłodnienia in vitro. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy postawił mu zarzuty braku nadzoru nad laboratorium. Dr. Bączkowski pełnił w laboratorium funkcję koordynatora. Nigdy nie przyznał się do winy. Kilka dni sąd lekarski uniewinnił go ze wszystkich zarzutów. Uznał, że lekarz jako koordynator nie miał w zakresie swoich obowiązków nadzoru nad laboratorium i nie był zwierzchnikiem pracujących tam embriologów.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.