Półkolonie w Szczecinie. Jak ciekawie i twórczo spędzić wakacje w mieście

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Małgorzata Klimczak

Półkolonie w Szczecinie. Jak ciekawie i twórczo spędzić wakacje w mieście

Małgorzata Klimczak

Zbliża się ostatni dzień w szkole, to ostatnia szansa, żeby zapisać dzieci na wakacyjne zajęcia. Przedstawiamy niektóre propozycje na ciekawe spędzenie czasu podczas wakacji.

Artystyczne

Jeśli ktoś lubi spędzać czas na zajęciach artystycznych, to na zajęcia do siebie zaprasza Teatr Mały. W tym roku po raz kolejny poprowadzi letnie warsztaty teatralne, które odbędą się pod hasłem „Do dzieła!”.

Uczestnicy spróbują wykrzesać z siebie nie tylko nadzwyczajne moce, ale także odkryć nowe, niezbadane dotychczas rejony wyobraźni.

Warsztaty poprowadzą Barbara i Michał Lewandowscy - aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie, oraz Piotr Bumaj - aktor szczecińskiego Teatru Polskiego.

Akademia Pinocchio (ul. Kadłubka 41) zaprasza dzieci na półkolonie. W programie wyżywienie w restauracji, wycieczki, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW, warsztaty plastyczne, taneczne, językowe.

Zajęcia odbywają się w godz. 7.00 - 16.30.

Naukowo

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny zaprasza do ośrodka w Ostoi dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty edukacyjne. W tym roku przygotowano dwa programy warsztatów: przyrodnicze, rękodzieła i surwiwalowe.

Podczas warsztatów przyrodniczych kierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat, uczestnicy poznają zagadnienia znane z poprzednich wakacji m.in.: odnawialne źródła energii, sposoby oszczędzania energii, jak chronić przyrodę m.in. rośliny, gatunki chronione oraz obserwacja żółwi, ekologiczne zakupy oraz segregacja odpadów. W tematykę wplecione są zajęcia plastyczne, zabawy na świeżym powietrzu oraz mini rajd z mapą.

Warsztaty rękodzieła artystycznego kierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat. Na zajęciach będzie można wykonać kartki okolicznościowe, pudełka, notesy czy ramki na zdjęcia metodą scrapbookingu, zobaczyć, że bajki nie tylko można oglądać na DVD czy w kinie, rozwinąć swoje pasje kulinarne podczas przygotowania deserów oraz tworzyć z materiałów nadających się do recyklingu.

Warsztaty surwiwalowe kierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-12 lat, połączone będą z zajęciami sportowymi na świeżym powietrzu oraz z zajęciami manualnymi. Jak zachować się w lesie, przyrządzić posiłek na ognisku, posługiwać się busolą i kompasem, gry terenowe z mapą, pierwsza pomoc przed medyczna, maskowanie w terenie.

Baw się i buduj (ul. Bogusława X 45/9) zaprasza na półkolonie z klockami, robotyką i atrakcyjnymi wyjściami. Opieka będzie zapewniona od godziny 7:30 do 17 - dzięki temu, każdy dopasuje godziny pobytu dziecka do własnych godzin pracy i innych obowiązków. W trakcie zajęć realizowane są autorskie programy zajęć z klockami.

Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 17 i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Mały Geniusz oferuje przygody w krainie nauki. Zajęcia dla dzieci odbywają się pod okiem instruktorów wprowadzających uczestników w świat eksperymentów, robotów, czy elektroniki. Wakacje z robotami to wymarzona okazja do tego, aby w miłej atmosferze nauczyć się czegoś, czego nie znajdzie się w szkole.

Robotyka dla dzieci jest prosta i intuicyjna, a każda zbudowana konstrukcja daje dużo satysfakcji. Dzieci biorą udział w wyścigach, pracują samodzielnie i w grupach, rozwiązują zadania i uczą się twórczego myślenia. Przede wszystkim jednak doskonale się bawią w gronie rówieśników.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z robotyki są w godz. 9 - 16, a opieka nad dziećmi w godzinach 8-17.

Sportowo

Szczeciński Klub Tenisowy zaprasza dzieci w wieku 5 - 12 lat do wzięcia udziału w półkoloniach tenisowych. Profesjonalne treningi tenisowe dla osób na każdym poziomie zaawansowania, aktywny program rekreacyjno - rozrywkowy, turnieje, konkurencje sportowe, wyprawy plenerowe, kino, basen - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował klub. Opieka doświadczonej kadry w godz. 7 - 16:30.

Aawatar Rodzinny Park Rozrywki KIDS ARENA zaprasza dzieci w wieku od 5 do 13 lat na półkolonie letnie. Z uwagi na efektywność oraz bezpieczeństwo prowadzonych zajęć dzieci będą podzielone na dwie grupy wiekowe: 5-8 lat, 9-13 lat.

Poza przygotowanymi zajęciami tematycznymi do dyspozycji dzieci będą wszystkie atrakcje parku rozrywki, w tym kilkupoziomowa konstrukcja, tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa, dmuchane boisko, trampoliny, sala Play Station, korytarze z laserami, liczne zjeżdżalnie, dmuchance, gokarty oraz możliwość twórczej zabawy klockami Lego. W trakcie każdego turnusu dzieci wezmą udział w seansie w niepowtarzalnym kinie sferycznym. Minimalna liczba uczestników w grupie to 12 osób, a maksymalna 22 osoby.

Językowe

Jeżeli szukacie dla swoich dzieci sposobu na aktywne spędzenie wakacji, w przyjaznej atmosferze, w czasie w którym w sposób naturalny zabawa łączy się z nauką, a każda przygoda w formie wycieczki jest jednocześnie skarbnicą wielu fascynujących ciekawostek i umiejętności, to Aktywne Półkolonie Językowe Bella na tropie przygody są właśnie tym. Bogaty program półkolonii dostosowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat.

Każdy turnus trwa 2 tygodnie. Jeżeli jednak będzie taka potrzeba, to istnieje również możliwość wykupienia tylko jednego z 2 tygodni turnusu. Opieka nad dziećmi w godzinach 7 - 17. Zajęcia odbywać się będą na terenie Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49.

Psychologiczne

Jestem i Ja Grupa Psycho-edukacyjna zaprasza dzieci do wspólnego podróżowania przez niezwykłe krainy. Dzieci będą mogły uczestniczyć w różnorodnych i ciekawych formach aktywności. W czasie zajęć wykorzystają elementy pedagogiki zabawy, pedagogiki Montessori , a także gier i zabaw psychologicznych. Bawiąc się, dzieci będą rozwijać własną kreatywność, uczyć się współpracy w zespole, a także odkrywać swoje mocne strony, zdolności i umiejętności.

Jest bogaty program warsztatów. W zależności od realizowanego tematu dzieci będą uczestniczyć między innymi w warsztatach: kreatywnych, plastycznych, mydlarskich, sportowych, naukowych, muzycznych, teatralnych ,kulinarnych, psychologicznych. Jest możliwość 1 bezpłatnej konsultacji z psychologiem dla rodziców.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.