Policjanci mają dość i idą na zwolnienia. Nowych kadr nie ma

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Mariusz Parkitny

Policjanci mają dość i idą na zwolnienia. Nowych kadr nie ma

Mariusz Parkitny

- Zwolnienia lekarskie policjantów nie zakłócają pracy komisariatów, a bezpieczeństwo mieszkańców jest zapewnione - uspokaja komenda województwa policji w Szczecinie. Ale wśród funkcjonariuszy wrze. Mają dość pracy w nadgodzinach, bo brakuje policjantów

Tylko w zachodniopomorskim garnizonie od ręki można by przyjąć ponad 435 policjantów, bo tyle wakatów jest do obsadzenia. Ale chętnych do pracy brakuje. A coraz częściej, ci, którzy się decydują, szybko odchodzą.

- Ostatnio policjant odszedł po dwóch miesiącach służby. Powiedział, że przyszedł tylko po to, by zarobić na telewizor czy komputer. A jeszcze kryteria naboru są zaniżane, by tylko znaleźć kogoś do pracy. To błędne koło. Pracujemy za kilka osób i często na fatalnym sprzęcie. Nic dziwnego, że mamy dość - mówi nam jeden z zachodniopomorskim policjantów z kilkunastoletnim stażem.

Kto idzie na zwolnienie

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.