Marek Jaszczyński

Police. Krok do budowy wielkiej inwestycji Polimery

Grupa Azoty Police przygotowuje jedną z największych inwestycji w przemyśle chemicznym Grupa Azoty Police przygotowuje jedną z największych inwestycji w przemyśle chemicznym
Marek Jaszczyński

W ramach prowadzonego przetargu zakończyły się spotkania z potencjalnymi generalnymi wykonawcami inwestycji Polimery Police. Czwarty kwartał 2018 roku to czas, w którym oferenci powinni złożyć wiążące oferty zawarcia umowy o kompleksową realizację kluczowej inwestycji Grupy Azoty w formule „pod klucz” za cenę ryczałtową .

To „ostatnia prosta” na drodze do wyboru podmiotu, który zajmie się budową kompleksu Polimery Police, na który składają się terminal przeładunkowo-magazynowy, instalacja do produkcji propylenu metodą PDH oraz instalacja do produkcji polipropylenu wraz z infrastrukturą logistyczną.

Od 22 stycznia komisja przetargowa prowadziła dialog z potencjalnymi oferentami. W ramach odbytych spotkań zebrano uwagi, propozycje zmian oraz uściślenia do proponowanego kontraktu. Efektem tych spotkań jest zrewidowany kontrakt EPC wraz z pozostałą dokumentacją przetargową, które pozytywnie ocenili doradcy instytucji finansujących inwestycję.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.