Police. Koleją aż do zakładów?

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Police. Koleją aż do zakładów?

Marek Jaszczyński

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police jest zainteresowana przedłużeniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej aż do ulicy Kuźnickiej.

To gigantyczna inwestycja w regionie, warta 741 mln złotych.

Ma ruszyć do 2022 roku. W ramach prac nad SKM zostanie wyremontowany prawie 24-kilometrowy fragment linii kolejowej nr 406, od stacji Szczecin Główny aż pod po stację Police. To oznacza reaktywację przystanków kolejowych rozsianych po Szczecinie, a więc Pomorzany, Turzyn, Pogodno, Łękno, Niebuszewo, Drzetowo, Żelechowa, Golęcino, Gocław, Skolwin. Na terenie Polic będą dwa przystanki, pierwszy to Police Piłsudskiego, w rejonie wiaduktu znad wspomnianą ulicą, a drugi to stacja PKP, gdzie perony zostaną przesunięte o około 50 m w kierunku południowym. To tutaj ma się kończyć trasa kolejowa. "Głos" spytał, czy Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podejmie starania o przedłużenie SKM aż do ulicy Kuźnickiej.

- W związku z rozpoczęciem realizacji projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która na nowo zdefiniuje korzystanie z transportu publicznego w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym, łącząc największe miasta tego obszaru, takie jak: Stargard, Goleniów, Gryfino i Police, z centralnym miastem aglomeracji Szczecinem, pragniemy poinformować, iż Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. wbrew rozpowszechnianej opinii jest żywo zainteresowana projektem powstania przystanku przy naszym Zakładzie - mówi Ewa Prüffer, kierownik Biura Biuro Public Relations Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. - Transport publiczny, zarówno drogowy, jak i kolejowy, odbywający się na terenach skomunikowanych z terenami przemysłowymi obecnej Spółki i jej partnerów biznesowych, zawsze leżał w centrum uwagi władz Spółki.

Reaktywacja pasażerskiego transportu kolejowego przyczyni się do poprawy oddziaływania transportu na środowisko naturalne poprzez mniejszy ruch samochodów którymi dojeżdżają do pracy pracownicy. W związku z powyższym Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. wyraża swoje zainteresowanie projektem budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i wyrażamy nadzieję, iż projekt lub kolejna jego faza, będzie przewidywać przebieg trasy kolejowej, w sąsiedztwie Zakładów, w sposób uwzględniający również potrzeby pracowników, kontrahentów i klientów Spółki oraz jej partnerów biznesowych.

Jak ustalił "Głos" stanowisko spółki w najbliższym czasie zostanie skierowane drogą formalną do odpowiednich podmiotów.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.