Pokaz „Polskiej Toskanii” w Poznaniu, podczas spotkań „Korki z polskich win”

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Agnieszka Stawiarska

Pokaz „Polskiej Toskanii” w Poznaniu, podczas spotkań „Korki z polskich win”

Agnieszka Stawiarska

W niedzielę, film „Polska Toskania”, wyprodukowany przez „Gazetę Lubuską” miał swój pokaz w poznańskim kinie „Muza”.

W czwartek, 14 listopada po raz pierwszy pokazaliśmy „Polską Toskanię” na kinowym ekranie. Premiera odbyła się dla zaproszonych gości w Cinema City w Zielonej Górze. W niedzielę 17 listopada film mogli zobaczyć widzowie w poznańskim kinie „Muza" w ramach prezentacji „Kino i Wino”.

W niedzielę 17 listopada film mogli zobaczyć widzowie w poznańskim kinie „Muza" w ramach prezentacji „Kino i Wino”

Dotąd przedstawialiśmy ten film, jako opowieść o lubuskim winiarstwie, dawnym i współczesnym, ale obraz był jednocześnie prezentacją możliwości enoturystycznych regionu. Tak skupieni na woj. lubuskim nie zauważyliśmy zupełnie, że to jest pierwszy film o polskim winiarstwie! Podkreślał to mocno prelegent Lechosław Olszański (przedstawiciel SPOT), który zapraszał razem z Agnieszką Stawiarską (zastępca red. naczelnego „Gazety Lubuskiej”) widzów poznańskiego kina do obejrzenia filmu.

Co robiła „Polska Toskania” w Poznaniu?

Otwierała cykl prezentacji filmów pod tytułem „Kino i Wino”. Seansom towarzyszy degustacja win w SPOT. Jest to poznański concept store, w którym główną rolę odgrywa restauracja. Miejsce wielokrotnie utytułowane, to m.in. organizator „Festiwalu polskich Win”, promotor polskich win i organizator spotkań „Korki z polskich win”.

Jakie były reakcje po emisji „Polskiej Toskanii”?

Widzowie chętnie zostali po seansie, aby spróbować jednego z lubuskim win. Pytali o atrakcje turystyczne, które można zobaczyć przy okazji wizyty na winnicach. Dowiedzieli się, kiedy najlepiej wybrać się w winną podróż, jakie są możliwości noclegowe. Byli wśród nich także wieloletni wielbiciele Winobrania w Zielonej Górze. Film wprawił ich w dobry nastrój i zaczęli planować już wyjazdy.
Film „Polska Toskania” powstał na zlecenie „Gazety Lubuskiej”. Praca nad nim trwała rok. Reżyserem filmu jest Michał Szymanowicz, a narratorem Tomasz Kolecki, trzykrotny mistrz Polski sommelierów, uczestnik finałów mistrzostw świata i Europy, ekspert, juror winiarski i gastronomiczny. Razem z nim odwiedzicie lubuskie winnice i poznacie pasje lubuskich winiarzy.

TU ZNAJDZIESZ ARTYKUŁY, ZDJĘCIA I FILMY O POLSKIEJ TOSKANII. OBEJRZYSZ TEŻ FILM

POLSKA TOSKANIA - zobacz film i przewodnik interaktywny po lubuskiej krainie wina i wrażeń.

Poznaj z nami polską Toskanię! Zabierzemy Cię w podróż pięcioma szlakami: pasji, cierpliwości, spełnienia, dumy i tradycji.

Przewodnik interaktywny po polskiej Toskanii

Agnieszka Stawiarska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.