Tomasz Wersocki

Pod koniec maja rozpoczną się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu

Kosma Złotowski jest „jedynką” PiS do europarlamentu w regionie. Radosław Sikorski ma otwierać listę Koalicji Europejskiej. Sławomir Mentzen jest kandydatem Fot. archiwum Polska Press Kosma Złotowski jest „jedynką” PiS do europarlamentu w regionie. Radosław Sikorski ma otwierać listę Koalicji Europejskiej. Sławomir Mentzen jest kandydatem w wyborach do Sejmu. Czy Joanna Scheuring-Wielgus przejdzie do partii Wiosna?
Tomasz Wersocki

Dwa miesiące dzielą nas od kolejnych wyborów. Tym razem do Parlamentu Europejskiego. Sprawdzamy, kto w regionie zdecydował się powalczyć o mandat europosła.

Listy kandydatów w wyborach do europarlamentu nie są jeszcze pełne. Dotychczas poznaliśmy zaledwie nazwiska liderów list poszczególnych partii.

Ciekawie zapowiada się kwestia kandydowania posłanki Teraz! Joanny Scheuring-Wielgus, która wczoraj na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedziała, że nie będzie startowała z list Koalicji Europejskiej.

Najważniejsze wartości

- W swojej działalności politycznej zawsze kierowałam się wartościami, nigdy nie byłam koniunkturalna i w tej kwestii nic się nie zmieniło - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus. - Nie chce być kłopotem dla kogokolwiek. Szczególnie jeżeli mówimy o znaczeniu Polski w Unii Europejskiej. Jeżeli obciążeniem dla Koalicji Europejskiej są wyznawane przeze mnie wartości, to nie chcę być w grupie takich osób.

Co dalej z politycznymi planami posłanki? Sama Joanna Scheuring-Wielgus stara się unikać odpowiedzi na to pytanie („o wszystkich innych moich planach będę informować na bieżąco”), ale pewne informacje w ubiegłym tygodniu ujawnił Robert Biedroń. Lider Wiosny stwierdził w Radiu Zet, że jest bardzo prawdopodobne, że posłanka partii Teraz! będzie „jedną z liderek naszych list do Parlamentu Europejskiego”.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w kujawsko-pomorskim z ramienia partii Wiosna „jedynką” może być liderka tego ugrupowania w regionie - Monika Gotlibowska (listy Wiosny mają być gotowe do końca tygodnia). Czy Joannę Scheuring-Wielgus zadowoli ewentualna pozycja numer dwa na liście partii Biedronia?

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Wersocki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.