Piotr Polechoński

Po interwencji „Głosu”: w ramach rewitalizacji parku miasto przypomni, że był tu cmentarz

Po interwencji „Głosu”: w ramach rewitalizacji parku miasto przypomni, że był tu cmentarz
Piotr Polechoński

- Dlaczego projekt rewitalizacji parku nie przewiduje postawienia pomnika lub tablicy z informacją, że chowano tutaj ludzi? - pytali zdziwieni Czytelnicy w artykule, który w poniedziałek ukazał się na łamach „Głosu”. Wiemy już na pewno: ratusz zdecydował, że takie upamiętnienie będzie zrealizowane. - Dlaczego projekt rewitalizacji parku nie przewiduje postawienia pomnika lub tablicy z informacją, że chowano tutaj ludzi? - pytali zdziwieni Czytelnicy w artykule, który w poniedziałek ukazał się na łamach „Głosu”. Wiemy już na pewno: ratusz zdecydował, że takie upamiętnienie będzie zrealizowane.

Chodzi o Park  im. Tadeusza Kościuszki, okalający Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Jak już pisaliśmy, niedawno ratusz ogłosił plany związane z jego  rewitalizacją. Ma ona ruszyć wkrótce, a park stać się ma kulturalno-edukacyjno-rekreacyjnym sercem Koszalina (koszt inwestycji to 5,4 mln zł, z czego 4 mln  pochodzić będzie z unijnych funduszy). Plany te jednak wzbudziły duże kontrowersje wśród naszych Czytelników. - Wydając kilka milionów złotych aż się prosi, aby w sposób godny i zauważalny zaznaczyć, że  tu  był kiedyś  cmentarz - apelowali na naszych łamach koszalinianie. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.