Płacą 20 zł za godzinę pracy i nie mogą znaleźć chętnych. Kłopoty oferujących pracę sezonową (STAWKI)

Czytaj dalej
Fot. Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse
Alicja Zboińska

Płacą 20 zł za godzinę pracy i nie mogą znaleźć chętnych. Kłopoty oferujących pracę sezonową (STAWKI)

Alicja Zboińska

Nawet 18 złotych 'na rękę" za godzinę nie jest w stanie skusić mieszkańców województwa łódzkiego do podjęcia pracy. Olbrzymie problemy ze znalezieniem chętnych mają ci pracodawcy, którzy oferują zajęcie sezonowe, także na lato.

Właśnie 18 zł za godzinę netto można zarobić czyszcząc kurniki myjka ciśnieniową. Właściciel fermy z powiatu piotrkowskiego poszukuje osób, które przez cztery - pięć dni w miesiącu będą czyściły kurniki po 8 - 12 godzin. Zarobić można od 14 do 18 zł netto, w zależności od tempa pracy. Właściciel kurników preferuje dniówki i podkreśla, że jest to zajęcie dla osób, które chcą dorobić. Jedyne wymagania to sumienność i punktualność. Mimo to chętnych nie ma zbyt wielu.

Ile zarobić można na czyszczeniu kurników? Na jakich stanowiskach rosną stawki i jak to wpłynie na strategię rekrutacyjna firm?

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.