Pierwsi do zbiorów ruszą maturzyści

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Pierwsi do zbiorów ruszą maturzyści

Małgorzata Goździalska

Sezonowo może być zatrudnionych nawet 400 młodych ludzi.

Maturzyści już pytają. Chodzi o pracę sezonową na wakacje. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku wciąż zbiera oferty od pracodawców. I zapewnia, że propozycji dla młodych ludzi nie zabraknie. - Będzie możliwe zatrudnienie około 400 młodych ludzi - mówi Izabela Dmowska, pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Na razie jest praca dla młodzieży w magazynach i marketach - przy rozkładaniu towarów, pakowaniu produktów, ale też w kasie. W najbliższym czasie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży będzie też kierować do pracy przy zbiorze truskawek. A potem wiśni.

- Lista chętnych do pracy przy zbiorze truskawek już się tworzy - mówi Izabela Dmowska.

Z początkiem czerwca będzie też możliwość otrzymania pracy w marketach na Wybrzeżu. Potrzebni będą pracownicy do sklepowych magazynów, wykładania towarów i obsługi kasowej. Nie jest wymagane wykształcenie handlowe! Przewidziane jest bowiem szkolenie. Doświadczenie w handlu też nie jest konieczne.

Czy będą oferty z chłodni? Izabela Dmowska zapewnia, że Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży stara się dotrzeć do nowych pracodawców , bo do pracy w chłodniach młodzi ludzie się raczej nie palą.

Ile można zarobić zatrudniając się na miesiąc lub dwa? Na razie pracodawcy oferują na rękę od 8 do 9 złotych na godzinę. Praca na Wybrzeżu ma być jednak lepiej płatna - to 10,50 zł za godzinę dla ucznia i 12,10 zł dla osoby bezrobotnej. Stawki przy zbiorze truskawek czy wiśni nie zostały jeszcze określone.

Niestety, nie ma na razie ofert dla młodzieży niepełnoletniej, a szesnastolatkowie, siedemnastolatkowie też pytają o możliwość podjęcia płatnej pracy.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.