Pielęgniarki będą pisać recepty

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Pielęgniarki będą pisać recepty

Małgorzata Trzcionkowska

- W naszym województwie średnia wieku pielęgniarek to 50 lat - wylicza Weronika Rozeberger, szefowa Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. - Średnia wieku położnych to 49 lat, zaś w pogotowiu aż 55 lat. Za to ciągle się dokształcamy. Już pierwsze 30 osób skończyło kursy diagnostyczne i wypisywania recept. Będą również kolejne. Mamy tylko nadzieję, że w końcu będziemy należycie wynagradzane za naszą pracę.

Wczoraj (w środę 11 maja) powiat żagański po raz siódmy zaprosił panie na uroczystość z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej. - Jesteście jedynym powiatem w kraju, który organizuje takie święto - dodaje W. Rozeberger.

Starosta Henryk Janowicz, wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn nagrodzili pielęgniarki z największym stażem. 40-lecie obchodziły: Maria Sochacka, Jolanta Olesek i Janina Kowalska. 30-lecie Grażyna Mazurek, Genowefa Suchowska, Krystyna Masternak, Greta Mycek, Lucyna Wojtun, Halina Górecka, Anita Kubera, Hanna Makowska, Irena Zygmanowska, Władysława Wilczyńska i Jolanta Romanowska. 20-lecie: Ewa Biernacka, Małgorzata Kin, Lucyna Uchto i Barbara Gosk.

- Nigdy nie zamieniłabym mojej pracy na inną - mówi Halina Zaborska. - Pierwsze cztery lata po szkole pracowałam na oddziale wewnętrznym w szpitalu, a od 1980 roku w otwartej służbie zdrowia.

Pielęgniarki i położne z największym stażem pracy otrzymały podziękowania i upominki od starosty i wicemarszałka.
Małgorzata Trzcionkowska Pielęgniarki i położne z największym stażem pracy otrzymały podziękowania i upominki od starosty i wicemarszałka.
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.