Pięć złotych na głowę za kwiatek, który pochłonie CO2, to naprawdę niewiele

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Marta Gawina

Pięć złotych na głowę za kwiatek, który pochłonie CO2, to naprawdę niewiele

Marta Gawina

Ja porównuję zmiany klimatyczne do zabawy bumerangiem. Gdy go wypuścimy, to cieszymy się, że daleko poleciał. Ale bumerang wraca i jeszcze może nas uszkodzić - mówi prof. Andrzej Górniak, hydrolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Patrząc na tegoroczną zimę, a mieliśmy śnieg i mróz, pewnie niektórzy znów zaczną wątpić w zmianę klimatu, w jego ocieplenie.

W tym roku mamy przeciętną zimę, natomiast klimat to nie jest jedno wydarzenie synoptyczne, czy sezon. To cykl pogód typowych i charakterystycznych dla danego miejsca. Zmiany, które obserwujemy w klimacie mają obecnie charakter jednokierunkowy i są ewidentne. Widać to w publikacjach naukowych, są potwierdzone przez międzynarodowe gremia, takie jak Światowa Komisja do spraw Zmian Klimatu ONZ.

W jakim kierunku idą zmiany klimatyczne?

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.