Pelvika Terapia Dna Miednicy Joanna Maurer-Fortuńska

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Pelvika Terapia Dna Miednicy Joanna Maurer-Fortuńska

Materiał informacyjny

Terapia dna miednicy to nowoczesna fizjoterapia mająca na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych w miednicy mniejszej u kobiet, mężczyzn i dzieci. Dzięki odpowiednim technikom terapeutycznym poprawiam funkcjonowanie mięśni, nerwów, powięzi znajdujących się w tej okolicy. Samo wzmacnianie mięśni dna miednicy rzadko rozwiązuje problem.

Pomimo licznych, powszechnie dostępnych informacji jak ćwiczyć, pacjenci robią to nieumiejętnie, napinając nie te grupy mięśniowe, które powinny. W niektórych przypadkach nie należy wykonywać zbyt dużych treningów gdyż mięśnie są zbyt napięte – w tym przypadku należy mięśnie nauczyć rozluźniania. Oprócz terapii bardzo ważna jest edukacja. Moim zadaniem jest uczenie prawidłowych wzorców podczas czynności toaletowych oraz dobieranie odpowiednich ćwiczeń do niwelowania bólu.

Wiele objawów zaburzeń dna miednicy jest bagatelizowanych. Często słyszę, że z wiekiem to normalne. Warto przyjrzeć się swojemu ciału i swoim nawykom toaletowym, zanim przerodzą się w dużo większe problemy.

W wielu przypadkach wczesna terapia dna miednicy może odwlec operację na lata. Bądź świadoma swojego ciała i podejmuj właściwe decyzje.

Terapia dna miednicy, a także inne zabiegi w gabinecie, wykonywane są w komfortowej, intymnej i miłej atmosferze.

Terapia obejmuje kilka wizyt, gdyż nie jest możliwe usunięcie wszystkich zaburzeń podczas jednego spotkania.

Zapraszam
Joanna Maurer-Fortuńska

Pelvika Terapia Dna Miednicy
ul. 1 Maja 9/lokal 51
45-064 Opole
600 555 803
[email protected]
http://www.pelvika.pl/
(20+) Pelvika Terapia Dna Miednicy Joanna Maurer-Fortuńska | Facebook

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Na przestrzeni kilkunastu lat zdobywałam doświadczenie w terapii indywidualnej z pacjentem ortopedycznym i neurologicznym. Przez ten czas niejednokrotnie słyszałam o problemach związanych z intymnością kobiet i mężczyzn. Po drugiej ciąży temat ten stał mi się bliższy dlatego szukając pomocy dla siebie stwierdziłam dlaczego nie pomagać innym. Od 2016 roku rozpoczęłam moją pasję z terapią dna miednicy.

“Praca to moja pasja, dlatego ciągle się rozwijam, aby skuteczniej prowadzić terapię moich pacjentów.”

Więcej na temat terapii zaburzeń dna miednicy: www.terapiadnamiednicy.pl
logo
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.