Pasjonaci mogli sprawdzić swoje umiejętności

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Małgorzata Klimczak

Pasjonaci mogli sprawdzić swoje umiejętności

Małgorzata Klimczak

Akademia Sztuki po raz drugi zaprosiła mieszkańców do Centrum Przemysłów Kreatywnych, gdzie pod okiem specjalistów uczestnicy mogli rozwijać swoje pasje.

Design Lab, czyli sztuka tworzenia to wydarzenie skierowane do mieszkańców Szczecina zainteresowanych przemysłami kreatywnymi, a szczególnie trendem DIY („do-it-yourself” - zrób to sam”), który pozwala na oderwanie się od pracy zawodowej, wyrażenie siebie, swojego stylu życia i przede wszystkim na kształtowanie otoczenia, w którym funkcjonujemy.

Uczestnicy wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu mogli spróbować swoich sił jako rzemieślnicy i projektanci, poznając techniki gięcia drewna, projektowania ubioru czy poznania etapów powstawania nagrań muzycznych. Warsztaty kreatywne odbywały się się w salach i pracowniach Centrum Przemysłów Kreatywnych m.in. w Laboratorium Fashion Design (szwalnia), Laboratorium Realizacji - obróbka drewna, Laboratorium Ceramiki, Laboratorium Edycji Obrazu i Dźwięku, Laboratorium Technologii Nagrań Dźwiękowych oraz Laboratorium Grafiki Bitowej i Wektorowej.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.