Park handlowy Karuzela przy Batorego

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Czesław Wachnik

Park handlowy Karuzela przy Batorego

Czesław Wachnik

Spółka Retail Concept z Warszawy przymierza się do budowy w sąsiedztwie marketów Auchan i Leroy Merlin Parku Handlowego Karuzela o powierzchni 26 tys. mkw.

To ma być konkurencja dla galerii Focus Mall. Spółka Retail Concept z Warszawy przymierza się do budowy w sąsiedztwie marketów Auchan i Leroy Merlin Parku Handlowego Karuzela o powierzchni 26 tys. mkw. Ma się tam znaleźć 40 sklepów różnych branż, od RTV, po meblowe, odzieżowe, obuwnicze i spożywcze. Na razie spółka ma kilkanaście parków i galerii handlowych Karuzela w różnych miastach Polski centralnej i wschodniej. Między innymi w Mrągowie, Turku, Lublińcu, Białej Podlaskiej, Legionowie, Wrześni, Kędzierzynie - Koźlu. Park w Zielonej Górze byłby pierwszym w zachodniej Polsce.

O zamiarach spółki poinformował nas Grzegorz Pękalski z Ratail Concept.

- Potwierdzam, że przymierzamy się do budowy w Zielonej Górze parku handlowego. Mamy już wstępną koncepcję, którą zaprezentowaliśmy na targach w Warszawie. Na razie prowadzimy badania, rozmawiamy z potencjalnymi najemcami, czyli sieciami sklepów, by poznać wielkość lokalnego rynku i jednocześnie znaleźć tych, którzy będą chcieli być w naszym parku. Wyniki tych badań powinny być znane jeszcze przed wakacjami. Wtedy podejmiemy ostateczną decyzję w sprawie inwestowania w Zielonej Górze - powiedział Grzegorz Pękalski.

Wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki podkreślił, że park handlowy ma powstać na działce prywatnej.

Ale dodał też, że miasto zaakceptuje inwestycję, gdyż nowa sieć handlowa Karuzela odciąży Focus Mall, który jest teraz po prostu zapchany. Zjeżdżają tam bowiem klienci z całego regionu. Wiceprezydent dodał, że widzi problemy komunikacyjne związane z przeciążeniem Trasy Północnej i ronda Batorego.

- Będziemy o tym rozmawiać z potencjalnym inwestorem. Już dziś w niektóre dni dojazd do Auchan i Leroy Merlin jest utrudniony. A zapewne będzie jeszcze gorzej, gdy na powierzchni 26 tys.mkw. powstanie kilkadziesiąt sklepów. Dlatego, być może, trzeba będzie zmienić organizację ruchu - dodał D. Lesicki. Przypomniał też, że spółka już wcześniej planowała budowę parku, ale się wycofała.

Na 26 tys. mkw. znajdzie się około 40 sklepów, od RTV, po spożywcze, meblowe, obuwnicze, odzieżowe. Decyzja o budowie w sierpniu.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.