Panie tracą na szybkiej emeryturze

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Jolanta Zielazna

Panie tracą na szybkiej emeryturze

Jolanta Zielazna

Kobieta 1400 zł, mężczyzna 2800 zł brutto - tak wyglądają pierwsze świadczenia w naszym regionie, przyznane po obniżeniu wieku emerytalnego.

W ubiegłym tygodniu ZUS wypłacił pierwsze emerytury po obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

W bydgoskim oddziale ZUS decyzji wydano 2620, w toruńskim - 1841. W bydgoskim mamy 1554 decyzje dla kobiet i 1066 dla mężczyzn, w toruńskim - odpowiednio - 985 i i 856.

Jednak w województwie ponad 550 osób wypłatę przyznanych emerytur ma zawieszoną - bo nie dostarczyło świadectwa pracy. Dopóki nie rozwiąże umowy o pracę, nie dostanie emerytury. Wśród nich w obu oddziałach przeważają panie.

Ile dostają październikowi emeryci? Jak ma się przeciętna emerytura przyznana mężczyźnie do tej przyznanej kobiecie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.