Pan Andrzej z Nowej Soli wezwał pogotowie i dostał za to mandat

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Eliza Gniewek-Juszczak

Pan Andrzej z Nowej Soli wezwał pogotowie i dostał za to mandat

Eliza Gniewek-Juszczak

Pan Andrzej z Nowej Soli wezwał pogotowie i dostał za to mandat w wysokości 200 zł. - Jestem bezdomny, to dla mnie ogromna kwota - powiedział.

- Mój brat wrócił z miasta i w domu się przewrócił. Już raz go ratowałem. Miał udar i leżał dwa tygodnie w szpitalu. Przestraszyłem się wtedy i wezwałem pogotowie – opowiadał pan Andrzej z Nowej Soli, który przyszedł w tej sprawie do naszej redakcji.

Mężczyzna przyznał, że wezwał pogotowie do człowieka, który jego zdaniem potrzebował pomocy. – Teraz jak bym zobaczył kogoś rannego, czy nieprzytomnego, to już się będę zastanawiał, czy wzywać pogotowie – powiedział. Dlaczego? Bo właśnie za wezwanie pogotowia w tej sytuacji został ukarany mandatem w wysokości 200 zł. Policja przyjechała zanim dotarło pogotowie. – Nie wiem kto ich wzywał, nie dzwoniłem na 112 tylko na 999 – wyjaśnił mężczyzna.

Czytaj we wtorek, 22 listopada, w "Gazecie Lubuskiej" w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.