Pamiętacie te cudeńka z czasów PRLu? Macie takie? [FOTO]

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Pamiętacie te cudeńka z czasów PRLu? Macie takie? [FOTO]

Bartosz Wojsa

“Moje M” to nowa wystawa w Galerii Historii Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Możemy tam zobaczyć mieszkanie w stylu PRL. Przygotowaliśmy dla Was 10 najciekawszych rzeczy, które można tam znaleźć. Sprawdźcie!

Czarno-biały telewizor lampowy Fregata, adapter “Bambino” czy meblościanka “na wysoki połysk” - macie jeszcze któreś z tych rzeczy w mieszkaniu? Na pewno większość z Was mogła się takimi pochwalić w czasach PRL-u. To dla Was - i nie tylko - w jastrzębskiej Galerii Historii Miasta powstała nowa wystawa pn. “Moje M”. Są tam naprawdę świetne cudeńka.

- Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. Starsi ludzie przychodzą i mówią, że czują się jak u siebie, dzieciaki są pod wrażeniem, a młodzież się dziwi, że tak to kiedyś wyglądało. Ale wielu jastrzębian przyznaje, że część takich mebli ma jeszcze u siebie - przyznaje Anna Lerch-Wójcik z GHM.

Już kiedyś mieszkańcy naszego miasta mieli okazję obejrzeć taką wystawę. W 2013 roku w galerii powstało wówczas zbiorowisko mebli i przedmiotów kojarzących się z PRL-em. Zbierano je od jastrzębian, którzy chętnie dzielili się swoją przeszłością.

Teraz ponownie można zobaczyć i sprawdzić, czy kultowe przedmioty i meble z PRL-u, które mieliście, znalazły się na wystawie. A może dalej macie? Wystarczy porównać zawartość mieszkań z tym, co znajdziecie na wystawie “Moje M”. Przygotowaliśmy dla Was spis 10 najciekawszych i najpopularniejszych rzeczy, które można tam znaleźć. Zobaczcie sami! W wolnej chwili osobiście sprawdźcie, jak to wszystko wygląda. Galeria Historii Miasta przy ul. Witczaka 4 jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-17.30.


*Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Bartosz Wojsa

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Kaziek

Co to za meble-cudeńka? Nawet pieca ni ma. A to kuchnia? Mozno na tym upiec – upieczesz. A gdzie spać?

Auch Oberschlesier

Nostalgia za tamtymi czasami, cza oddzielic - po mojymu - od kontekstu do polityki tamtych czasow. Choc po trochu jedno i druge bouo bardzo od siebie zalezne. Bo fto wjy, jak by sie na M3 (rozwojowe) niy czekauo pjytnoscie lot, a za meblami wystolo w kolyjkach swoje - eli by sie radowol czowiek (no i towarzyszka malzonka - bo bez nij szansa na M boua jeszcze mniejszo), ze mo te 28 metrow kwadratowych we "wysokowciowcu" ze smierdzoncom na rozmajite jodlo klatkom schodowom.
W pywnicy, kaj somsiad miou zakopane dwie beczki a 200 litrow, kaj zbjyrou okradziono we fyrmie bynzyna, tysz smierdzialo - ale tukej na gnijonce kartofle i sezonowo na kiszonco sie kapusta.
Ale bolo pjyknie.
Jedna wazno rzecz, kery ech na fotkach niy nod - to pawlacze - instytutcjo meblowo, bes kery niy szuoby kaj wrazic "dobytku>" w mjyszkaniu kere mialo 28 m2!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.