Marcin Genca

Oszustwa na facebooku. Radomianka zawiadamia policję. Hakerzy włamali się na jej konto i wysyłali wiadomości z prośbą o przelew pieniędzy

Oszustwa na facebooku. Radomianka zawiadamia policję. Hakerzy włamali się na jej konto i wysyłali wiadomości z prośbą o przelew pieniędzy Fot. archiwum
Marcin Genca

„Jestem w dramatycznej sytuacji, proszę cię o pożyczkę 1000 złotych na konto...” - wiadomości o takiej treści mogą dostawać użytkownicy Facebooka. Ofiarą hakerów padła we wtorek młoda radomianka. Zgłosiła sprawę policji, ale jednocześnie przestrzega innych przed internetowymi oszustami.

Wszystko zaczęło się w ostatni wtorek rano, kiedy znajomi pani Anety (imię zmienione) zaczęli do niej dzwonić z pytaniami co się stało, skoro dostają od niej facebookowe wiadomości o dramatycznej treści.

Apel do znajomych

- Oszuści pisali rzekomo w moim imieniu, że jestem w bardzo trudnej sytuacji i proszą, aby przelać dla mnie co najmniej 1000 złotych na internetowe konto bitcoinowe, czyli rachunek używany do rozliczeń w tak zwanych kryptowalutach - opowiadała nam radomianka. - Bardzo się zdziwiłam i odkryłam, że jakiś haker włamał się na moje konto facebookowe. Szybko wysłałam sms-y do wszystkich znajomych, żeby nie płacić złodziejom nawet złotówki.

Jakie ślady po włamaniu zostawił haker? Dlatego warto być czujnym i niezwłocznie zawiadamiać policję? O tym w dalszej części tekstu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Genca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.