Oświadczenie majątkowe posła Leszka Korzeniowskiego pod lupą prokuratury

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/SM (O)
Sławomir Draguła

Oświadczenie majątkowe posła Leszka Korzeniowskiego pod lupą prokuratury

Sławomir Draguła

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy opolski poseł PO Leszek Korzeniowski napisał prawdę w oświadczeniu majątkowym.

- Postępowanie w tej sprawie jest w toku, nikt nie usłyszał zarzutów - mówi prokurator Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy ze stolicy wzięli pod lupę oświadczenie majątkowe Leszka Korzeniowskiego, opolskiego posła Platformy Obywatelskiej. O sprawie poinformowało pod koniec ubiegłego tygodnia radio RMF FM. Według rozgłośni warszawscy prokuratorzy sprawdzają, czy poseł Korzeniowski zataił, że faktycznie wykonuje funkcję prezesa w spółce Flora z Praszki (zajmuje się między innymi działalnością z zakresu nawożenia i środków ochrony roślin), w której ma 25 procent udziałów.

W oświadczeniach majątkowych poseł wpisuje natomiast, że od listopada 2007 roku, jako członek zarządu jest na urlopie i nie pobiera z tego tytułu żadnych pieniędzy (pobiera natomiast dywidendę, w 2015 roku było to 547 tysięcy złotych za rok 2014).

W ramach postępowania przesłuchiwani są świadkowie i sprawdzane są wszystkie dokumenty. Prokuratura zleciła też część śledztwa agentom Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Poseł Korzeniowski na razie odmawia komentarza. - Nie będę komentował poczynań prokuratury. Poczekajmy na zakończenie sprawy - powiedział.

Leszek Korzeniowski jest opolskim posłem Platformy Obywatelskiej od 2001 roku. Przez 15 lat był również jej przewodniczącym w województwie opolskim. Zrezygnował z tej funkcji, a także z prac w zarządzie regionu w kwietniu tego roku. Schedę po nim przejął Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. Na tym samym zjeździe regionalnym Platformy Obywatelskiej Leszek Korzeniowski zapowiedział także, że obecna kadencja w parlamencie jest jego ostatnią.

Leszek Korzeniowski od lat jest jednym z najbogatszych polskich parlamentarzystów. W 2015 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych posłów (na siódmej pozycji).

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.