Anna Janik

Ostry konflikt dyrektorki z nauczycielami w mieleckim "elektryku". Wzajemne skargi i donosy

Ostry konflikt dyrektorki z nauczycielami w mieleckim "elektryku". Wzajemne skargi i donosy Fot. pxhere
Anna Janik

Mobbing, nękanie, ubliżanie i brak kompetencji przy prowadzeniu placówki - między innymi takie zarzuty stawiają pracownicy mieleckiego „elektryka” obecnej dyrektorce. Konflikt trwa od maja.

O to, gdzie należy szukać podłoża tego, co na dobre rozpętało się w mieleckim Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego pytamy organ prowadzący, czyli starostwo. To tam od mja wpływają pisma, podpisane najczęściej „zatroskani rodzice” lub sugerujące, że ich autorzy są pracownikami szkoły.

Część z nich można odnaleźć w internecie na mieleckich portalach miejskich. Jak wynika z pism dyrektorka miała wprowadzić w szkole kodeks etyki, który obligował nauczycieli do noszenia określonego stroju. Dla pań niedopuszczalne był spodnie, a dla panów podkoszulki, z czego nie zostali wyłączeni nawet nauczyciele wf-u.

Co gorsza, dyrektor miała nakłaniać nauczycieli przeprowadzających maturę ustną do jej zaliczania na pozytywną ocenę nawet tym uczniom, którzy nie byli do egzaminu kompletnie przygotowani. Zgodnie z treścią pisma, dyrektorka motywowała to tym, że mieleckie szkoły mają wyższą zdawalność.

Pracownicy wytykają dyrektorce także niekompetencję, narzekając, że odmawia zainteresowanym nauczycielom brania udziału w projektach unijnych i nie obsadza na czas zastępstw nauczycieli, o których nieobecności wiadomo już wcześniej. Młodzież miała przez to pozostawać przez jakiś czas bez opieki.

Przedstawiciele starostwa podkreślają, że sprawę traktują bardzo poważnie, że przeprowadzono kilka doraźnych kontroli i w większości nie wykazały one uchybień. Nie znaczy to jednak, że sprawy nie ma.

W dalszej części przeczytasz m.in.:

 • Jak starostwo planuje poprawić atmosferę w szkole
 • Co o całej tej sprawie sądzi kuratorium oświaty
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Janik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.