Ośrodek i biblioteka grają do jednej bramki

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Ośrodek i biblioteka grają do jednej bramki

Sandra Soczewa

Dwudniowe święto miasta w terminie dogodnym dla większości. Festiwale. Albo... biblioteka na telefon - tak się dzisiaj „robi” kulturę!

- Kalendarz wydarzeń kulturalnych na ten rok jest naprawdę bogaty i z pewnością każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie - zapowiada Jacek Filipek, dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Do miasta zawita m.in. muzyczny cykl koncertowy Lubuskie Dobrze Rockuje, pod koniec czerwca będą dni miasta, a festiwal Wake Up and Live ponownie wyjdzie na ulice i porwie do zabawy mieszkańców.

Jacek Filipek: W tym roku pojawią się też kolejne zajęcia w domu kultury, a kilka wydarzeń z tamtego roku na dobre wpisze się do kalendarza sulęcińskiej kultury.

Mieszkańcy to lubią

Ośrodek kultury pokazuje, że uczy się na błędach i wyciąga wnioski. - Stwierdziliśmy, że zmienimy termin dni miasta, ponieważ zbiegały się one zawsze z długim weekendem i być może dlatego nie uczestniczyło w nich tak wielu mieszkańców - mówi Filpiek. Wniosek? W tym roku pierwszy będzie festiwal Wake Up, połączony z koncertami Lubuskie Dobrze Rockuje, a później będzie czas na dwudniowe święto miasta.

Okazało się też, że sulęcinianie uwielbiają jednodniowe święta. Choćby Święto Latawca i Dzień Pluszowego Misia. - Te imprezy staną się już cyklicznymi. Mieszkańcy chętnie biorą w nich udział, tak samo jak w ostatnim zlocie Mikołajów - tłumaczy szef ośrodka kultury.

Wiadomo też, że rozbudowane będą zajęcia filmowe w ośrodku

Rozpoczną się w lutym i będą miały formę dyskusyjnego klubu. Kolejną nowością ma być nauka gry na gitarze. - Wiele innych nowych pomysłów i projektów z pewnością zrodzi się w ciągu roku. Jesteśmy otwarci na sugestie mieszkańców - mówi Jacek Filipek.

Biblioteka dla czytelnika

Nie tylko dom kultury wychodzi do mieszkańców. I biblioteka ma taki pomysł. - Ostatnio wprowadziliśmy możliwość zamawiania książek przez telefon. Ta oferta skierowana przede wszystkim do seniorów, a także osób niepełnosprawnych - mówi Aurelia Migdalska, szefowa biblioteki.

Jacek Filipek, dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, oraz pracownice biblioteki już wspólnie pracują nad kolejnymi pomysłami, które zachęcą i przyciągną
Sandra Soczewa Jacek Filipek, dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, oraz pracownice biblioteki już wspólnie pracują nad kolejnymi pomysłami, które zachęcą i przyciągną mieszkańców na Winną Górę.

Jak „książka na telefon” wygląda w praktyce? Wystarczy zadzwonić do biblioteki i poprosić o konkretną lekturę.

- Zamówienia realizowane będą zawsze ostatniego dnia roboczego miesiąca. Przez telefon można też zwrócić wypożyczoną książkę - mówi Aurelia Migdalska. Kolejnym udogodnieniem dla czytelników jest Biblioteka na kółkach. To projekt dla najmłodszych. - Nasi pracownicy odwiedzają przedszkola i najmłodsi wypożyczają książki - mówi Migdalska. Dzięki akcji przybyło czytelników!

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.