Olimpia Dudek

Osiem szpitali musi stanąć do konkursu

- Szpitale spoza sieci nie wypadają z rynku - mówi Czesław Hoc, poseł do PE. - Jeśli będą potrzebne, będą mogły startować w postępowaniu konkursowym. - Szpitale spoza sieci nie wypadają z rynku - mówi Czesław Hoc, poseł do PE. - Jeśli będą potrzebne, będą mogły startować w postępowaniu konkursowym. Zarezerwowane są dla nich 3 mld złotych
Olimpia Dudek

PiS uspokaja: Placówki ze Szczecina nie są zagrożone. Na 37 szpitali w całym województwie do sieci nie wejdzie aż osiem.

Pierwsze czytanie projektu wprowadzającego rozwiązania w zakresie utworzenia tzw. sieci szpitali w Sejmie już w środę.

- My o wszystkich mieszkańcach zachodniopomorskiego w odniesieniu do bezpieczeństwa zdrowotnego nie zapominamy, będziemy o interesy naszych pacjentów walczyć. Te wszystkie słowa krytyki, które w tym obszarze na nas spadają, są absolutnie nieuzasadnione - przekonywał na wczorajszej konferencji Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu RP.

Towarzyszący marszałkowi Czesław Hoc, lekarz endokrynolog, eurodeputowany, podkreślił, że sieć szpitali zapewni geograficzne poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego każdego obywatela w Polsce.

- W naszym regionie ogólnopolskich szpitali będzie sześć z czego cztery w Szczecinie - mówił Czesław Hoc.

- SPSK nr 1 i nr 2 oraz placówki przy ul. Jagiellońskiej oraz ul. Piotra Skargi. Dwa to szpitale z Wałcza i Koszalina. Szpitalem pediatrycznym będzie szpital w Zdrojach, onkologicznym ZCO z ul. Strzałowskiej, szpital pulmonologiczny będzie w Koszalinie. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony, w którym od soboty zawierają się dwie lokalizacje („Arkońska” i „Zdunowo”), zostanie wieloprofilowym szpitalem specjalistycznym. Wśród szpitali wojewódzkich znajdą się w naszym regionie dwa - w Kołobrzegu i Gryfi-cach. Ogólne izby przyjęć, wszczepianie endoprotez stawu kolanowego, biodrowego, soczewki, porody będą poza ryczałtem, będą finansowane jak dotychczas. Podobnie psychiatria.

W sieci z naszego województwa na 37 szpitali nie znajdzie się 8, m.in. ze Szczecinka czy Bornego Sulinowa.

- Nie strzelamy do tego, co prywatne - dodał Hoc. - Tzw. jednodniowe szpitale będą mogły istnieć dalej, jeśli będą konkurowały na rynku zdrowia.

Olimpia Dudek

Redaktor online na co dzień. Bardzo skoncentrowana na MMA oraz tenisie, co też czasem daje upust na portalu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.