Opolscy ginekolodzy onkologiczni biorą udział w światowych mistrzostwach laparoskopowych

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Opolscy ginekolodzy onkologiczni biorą udział w światowych mistrzostwach laparoskopowych

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Oddział Ginekologii Onkologicznej OCO, jako jedyny z Polski, został zaproszony do udziału w światowych mistrzostwach operatywy laparoskopowej. Projekt Winners Meeting służy edukacji i dzieleniu się najnowocześniejszymi technikami operacyjnymi w leczeniu łagodnych i złośliwych schorzeń miednicy małej.

W tegorocznej rywalizacji konkurują ekipy specjalistów z 20 krajów ze świata. Rywalizacja obejmuje cztery kategorie w tym wykład, nowoczesne techniki operacyjne, film z operacji na żywo. Na zakończenie wydarzenia - 10 października - odbędą się zawody szycia laparoskopowego.

Opolscy ginekolodzy onkologiczni pokażą bardzo zaawansowane zabiegi laparoskopowe: operację usunięcia macicy z limfadenektomią okołoaortalna i miedniczą stosowaną rutynowo w Opolskim Oddziale Ginekologii Onkologicznej w przypadkach leczenia operacyjnego raka trzonu macicy oraz operacji laparoskopowej endometriozy głęboko naciekającej jelito grube nowoczesną technikę operacyjną stosowaną w tutejszym ośrodku, na dzień dzisiejszy jedynym w Polsce w taki sposób operującym endometriozy jelitowe, z użyciem ICG do oceny unaczynienia jelita zmniejszającej ryzyko powikłań jelitowych, pokazany będzie również zabieg zamknięcia pochwy po operacji laparoskopowej wczesnego raka szyjki macicy.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.