Maciej Czerniak

Ofiara zakonnika pedofila chce 3 milionów i miesięcznej renty. O. Seweryn ma nowe życie

Krzysztof P., znany wcześniej jako o. Seweryn i skazany za molestowanie ministranta, dziś pracuje jako organista Fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne Krzysztof P., znany wcześniej jako o. Seweryn i skazany za molestowanie ministranta, dziś pracuje jako organista
Maciej Czerniak

Zakon odrzuca pozew 28-letniego mężczyzny, który w latach 2002-2006 był molestowany seksualnie przez franciszkanina Krzysztofa P. Sam zakonnik wiedzie nowe życie w Olsztynie. Jest organistą i kompozytorem muzyki kościelnej.

- Pozew o zadośćuczynienie jest kierowany zarówno wobec Krzysztofa P., jak i domu zakonnego w Pakości - mówi o. Leonard Bielecki, rzecznik prasowy Kurii Prowincjonalnej Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Polsce.

Zakonnik zaznacza, że bracia nie mają zamiaru, ani intencji oceniania wielkości kwoty, jakiej od zgromadzenia żąda poszkodowany.

Proces o odszkodowanie trwa w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Jak informowało w ubiegłym tygodniu Radio ZET, 28-letni mężczyzna, który w latach 2003-2006 był ministrantem w Pakości, wniósł pozew o 3 mln zł zadośćuczynienia oraz comiesięczną rentę w wysokości 2,5 tys. zł. 

 

Więcej o sprawie w dalszej częsci artykułu. 

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.