Odwiedziły Alicję w jej małej krainie krawiectwa

Czytaj dalej
Fot. nadesłane ŚDS
Aleksander Knitter [email protected]

Odwiedziły Alicję w jej małej krainie krawiectwa

Aleksander Knitter [email protected]

Alicja Jeżewska nie miała nic przeciwko, by jej zakład krawiecki odwiedziły panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach.

Uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach z pracowni krawiecko-rękodzielniczej odwiedziły zakład krawiecki Alicja. I bardzo cieszą się z tej wizyty.

Na co dzień swoją wiedzę i umiejętności uczestniczkom ŚDS w ramach pracowni krawiecko-rękodzielniczej przekazuje terapeutka zajęciowa Gabriela Gwiździel. Ciekawą lekcją było odwiedzenie prawdziwego zakładu krawieckiego przy ul. Książąt Pomorskich. - Pani Alicja Jeżewska bardzo miło nas przyjęła. Była bardzo gościnna i po krótkim instruktażu pozwoliła paniom z pracowni spróbować swoich sił przy jej maszynie - mówi Gabriela Gwiździel.

Właścicielka zakładu zapoznała swoich gości z historią zakąłdu, technologią pracy, zasadami bhp, krawieckimi maszynami przemysłowymi i stacją parową. Panie z ŚDS same mogły spróbować swoich umiejętności, które codziennie nabywają podczas zajęć. - Mogły też porównać pracę zwykłej maszyny domowej i maszyny przemysłowej - dodaje Gabriela Gwiździel.

Wizyta była udana i zakończyła się pamiątkowym zdjęciem przed zakładem. - Chciałybyśmy podziękować za wszystko pani Alicji - mówią zgodnie zadowolone „krawcowe” z ŚDS.

Aleksander Knitter [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.