Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Od stycznia do czerwca. Co działo się w Stargardzie w pierwszym półroczu?

W tym roku na cmentarzu komunalnym w Stargardzie stanął Pomnik Dziecka Utraconego. Jest to jednocześnie grobowiec. W tym roku na cmentarzu komunalnym w Stargardzie stanął Pomnik Dziecka Utraconego. Jest to jednocześnie grobowiec.
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Przypomnijmy sobie, jakie wydarzenia z regionu stargardzkiego opisywał Głos w 2016 roku. W pierwszym półroczu głównym tematem była zmiana nazwy miasta. W czerwcu były Dni Stargardu.

Styczeń

Ponad 140 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło 10 stycznia na ulice Stargardu. Do puszek trafiło około 65 tys. zł.

Stargardzkie starostwo zmieniło zdanie co do likwidacji Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Budowlanka zostaje.

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie ruszył proces stargardzianki, której mąż domaga się miliona złotych odszkodowania i renty. Pozwał Onkologiczną Poradnię Genetyczną, w której leczyła się 13 lat. Twierdzi, że za późno wykonano jej niezbędne badania.

Luty

Stowarzyszenie Nasz Stargard ruszyło z realizacją projektu Bezpieczny Senior rozdając Stargardzką Kopertę Życia.

Piotr Mync,od 2013 roku zastępca prezydenta Szczecina, został Honorowym Obywatelem Miasta Stargardu. Ten tytuł, nadawany osobom szczególnie zasłużonym dla miasta, przyznali mu radni na wniosek prezydenta Stargardu. Piotr Mync był od 2003 roku prezesem Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Nagrody prezydenta miasta dla stargardzkich twórców kultury otrzymali Beata Górak i Ewa Krysian z MDK, zespół DICE, upowszechniający historię Jerzy Waliszewski i akordeonista Marek Stawniak. Mecenasem Kultury został Ryszard Warszawski i Zakład Zagospodarowania Odpadów.

Marzec

Rozpoczęły się prace drogowe przy poczcie i przychodni na ul. Szczecińskiej. W wieku 67 lat zmarł podwójny olimpijczyk pływak Władysław Wojtakajtis.

Zmarł też Zbigniew Błochowiak wieloletni kierownik drużyny Spójni Stargard.

Otwarto wystawę Via Crucis Stargardia. Każdą stację drogi krzyżowej stworzył inny stargardzki artysta.

60-letni Andrzej Haftman został prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zastąpił Ryszarda Wasiłka, który został wiceprezesem Polskiej Grupy Energetycznej.

Kwiecień

W restauracji Ratuszowa odbyły się I Stargardzkie Targi Ślubne.

Na terenie powiatu stargardzkiego policjanci zatrzymali grupę złodziei samochodów. Zatrzymano dwóch mieszkańców Stargardu i dwóch Chociwla.

Maj

Siedem nowych latarni zamontowano w Parku 3 Maja. Kosztowały 100 tys. zł.

W prywatnych przedszkolach doszło do zbiorowych zakażeń salmonellą. Młodzieżowy Dom Kultury świętował 65-lecie.

Czerwiec

Odsłonięto Pomnik Dziecka Utraconego na cmentarzu, powstały przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej od ronda w Golczewie w kierunku ul. Spokojnej. Kosztowała 640 tys. zł.

Na osiedlu Lotnisko zaczęła się budowa wielorodzinnego budynku. Inwestorem jest Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W nowym budynku znajdą się 34 mieszkania.

Gwiazdą Dni Stargardu była Justyna Steczkowska i zespół Zakopower. Zaczęły się prace archeologiczne w kryptach kaplic kolegiaty.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.