Od redaktora: Minister z San Escobar

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn/archiwum Polska Press
Sławomir Sowa

Od redaktora: Minister z San Escobar

Sławomir Sowa

San Escobar - tak nazywa się państwo na Karaibach, z którego ministrem rozmawiał nasz szef MSZ i zarazem łódzki poseł Witold Waszczykowski, zabiegając o miejsce dla Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

Szybko okazało się, że takie państwo nie istnieje, co uruchomiło lawinę szyderstw, całkowicie niezasłużonych. Po pierwsze - można to sprawdzić - nadal istnieją Rada Bezpieczeństwa, ONZ i Polska. Po drugie, nasz minister wspomniał, że rozmawiał też z ministrem Belize, ale tego, że rozmawiał z przedstawicielem państwa, które istnieje, to już nikt nie docenia. Polacy...

A z Belize to było tak. Kiedy byłem w szkole średniej, mieliśmy na wiedzy o społeczeństwie tzw. prasówkę, czyli odczytywanie wiadomości z kraju i ze świata. - Powstało nowe państwo - Belize - odczytał mój kolega. - Gdzie to jest? - zainteresował się nauczyciel. Kolega odwrócił pierwszą stronę gazety: - W „Trybunie”.

Nie, nie. Tym kolegą nie był Witold Waszczykowski.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.